w

Ciesz się życiem! 3 sposoby, aby utrzymywać pozytywne wibracje

Każdy z nas wielokrotnie słyszał, że należy myśleć pozytywnie. I niemal każdy miał w swoim życiu sytuację, w której ta rada tylko go złościła lub irytowała. Jak tu bowiem myśleć pozytywnie, gdy wszystko wokół się wali? Nawet usilne wydobywanie z siebie pozytywnych myśli może nie przynieść w takiej sytuacji pożądanego efektu.

Czy pozytywne myślenie i jego dobroczynny wpływ to mit? Absolutnie nie. Jednak, aby miało ono sens nie wystarczy tylko „siłować się” ze swoim umysłem i wmawiać sobie, że jest dobrze. Żeby tak się stało trzeba wprawić swój organizm w pozytywne wibracje, które pozwolą wytworzyć odpowiednie uczucia.

Jak to zrobić? Poznaj 3 skuteczne sposoby, aby poprawić swój nastrój.

Przypomnij sobie ostatnie radosne chwile

Zastanów się kiedy ostatnio czułeś się dobrze i radośnie. Czy było to wczoraj, przedwczoraj, a może jeszcze dwie godziny temu? Przypomnij sobie ten moment i to, co wtedy robiłeś i o czym myślałeś. Skup się na tym, co zaprzątało twoją głowę i sprawiało, że byłeś zadowolony. Jeśli trochę się postarasz… po prosu wrócisz do tamtego stanu i tamtych emocji, a tym samym odsuniesz na bok to, co obecnie cię dręczy. Kiedy już zmienisz swoje wibracje na pozytywne, powrót do aktualnej sytuacji nie wywoła u ciebie tak wielu negatywnych emocji.

Świadomie wybieraj rzeczy, na których koncentrujesz swoją uwagę

Aby utrzymywać pozytywne wibracje nie możesz „tonąć” w dopływających negatywnych informacjach. Nie zaczynaj więc dnia od przeglądania wiadomości ze świata, które w znaczącej większości dotyczą złych wydarzeń. Nie rozwijaj w nieskończoność rozmów skupiających się na narzekaniu. Zamiast tego świadomie koncentruj swoją uwagę na tym, co dobrego dzieje się w twoim otoczeniu. Postępuj tak od samego rana i przekształć to w swój osobisty nawyk.

Nie zmuszaj się do tego, czego nie chcesz

Największą przeszkodą do osiągnięcia pozytywnych wibracji jest zmuszanie się do robienia tego, na co nie masz ochoty. Po całym dniu robienia dobrej miny do złej gry nie ma co liczyć na to, że będziesz miał w swojej głowie pozytywne myśli. Zamiast nich dręczyć cię będzie zniechęcenie i złość. Dlatego tak ważne jest, aby zrezygnować z rzeczy, które robisz wbrew sobie. Kiedy zaczniesz spędzać więcej czasu na tym, co jest ważne dla ciebie, a nie dla twojego otoczenia, nie będziesz już musiał robić niczego wyjątkowego. Twoje wibracje i nastawienie do życia w naturalny sposób zmienią się na lepsze.