w

Twoje codzienne ja. Pokochaj siebie na nowo!

Co robić a czego nie, aby pokochać siebie i nabrać wiary w to, że Twoje życie ma sens, pomimo że Tobie wydaję się to niemożliwe?

Twoje codzienne ja

Pomyśl chwilę nad tym, jak traktujesz innych. Jesteś cierpliwy, wyrozumiały, potrafisz wybaczać ich błędy? Jeśli tak traktujesz innych, to tym bardziej powinieneś traktować w ten sposób samego siebie.

Zaakceptuj cierpienie

Nikt nie jest idealny. Niektórzy ludzie mylą kochanie siebie z byciem ciągłym optymistą. To nie tak. Nie uda Ci się pokochać siebie, jeżeli nie zrozumiesz, że ból i cierpienie jest częścią Ciebie i Twojego życia, Masz prawo do smutku, ale nie możesz pozwolić, aby smutek nad Tobą przejął kontrolę.

Twoje myśli to tylko myśli, nic więcej

Musisz zdać sobie sprawę, że tysiące myśli, które przelatują przez umysł człowieka, są prawie zawsze negatywne. Nie jesteś tutaj wyjątkiem. Zapamiętaj, że te myśli zdarzają się każdemu, nie chwytaj się ich – to tylko nic nieznaczące myśli.

Czego chcesz od życia?

Zastanawiałeś się kiedyś na tym czego tak naprawdę chcesz od życia? Nie? To może najwyższa pora, aby to zrobić! Wyznacz sobie cel, ale taki realny. Znajdź motywację, aby go osiągnąć i skup się na działaniu.

Wyjdź poza Twoją strefę komfortu

Nie pójdziesz naprzód, jeżeli będziesz się bał przekroczyć swoje granice. Jeżeli nie kochasz siebie wystarczająco mocno to bardzo możliwe, że tkwisz w swojej strefie komfortu i boisz się, ją opuścić. Zaryzykuj, podejmij wyzwanie, a na pewno nie pożałujesz.

Pamiętaj, inni mogą chcieć ściągnąć Cię w dół

Inni mogą chcieć ściągnąć Cię w dół jeśli zauważą, że zacząłeś się rozwijać. Musisz być tego świadomy i na to przygotowany. Ludzie nie lubią szczęśliwych osób, które nie boją się sięgać po swoje marzenia.

Rusz się

Ruch na świeżym powietrzu jest nie tylko dobry dla Twojego zdrowia, ale również dla Twojej psychiki. Dzięki regularnym ćwiczeniom będziesz czuł się bardziej szczęśliwy i gotowy do działania.

Zaakceptuj swoje emocje

Kiedy odrzucasz negatywne emocje, możesz niechcący pogorszyć sprawy. Zaakceptuj fakt, że czasami możesz odczuwać smutek czy frustracje. Pozwól sobie na przeżywanie tych emocji, nie musisz ich kontrolować, a one nie wyrządzą Ci krzywdy.