w

Twoja wartość nie zależy od innych ludzi

Jeżeli uważasz, że Twoja wartość zależy od innych i cały czas starasz się udowodnić innym, że coś znaczysz to tracisz swój cenny czas.

fot. unsplash.com

Ludzie docenią Twoją wartość wtedy, kiedy sami będą chcieli spędzać z Tobą czas, zacznie zależeć im, aby poznać Cię bliżej, ponieważ zauważą w Tobie coś wyjątkowego.

Nie jesteś w stanie zmusić nikogo, aby zobaczył Twoją wartość, jeżeli oni tej wartości widzieć w Tobie nie chcą, a jeżeli będziesz próbowała na siłę ją udowodnić innym to znaczy, że sama w sobie tej wartości jeszcze nie dostrzegasz.

Musisz zacząć dostrzegać, że Twoja wartość nie może być mierzona poprzez odrzucenie przez innych lub w sytuacji, kiedy popełnisz jakiś błąd. Twoja wartość zależy od tego, że pomimo swoich błędów czy niepowodzeń dalej nie tracisz wiary w swoje możliwości, ponieważ wiesz, że posiadasz wszystkie potrzebne atrybuty, aby odnieść sukces.

Twoja wartość pochodzi również od tego, że wiesz i jesteś pewna, że potrafisz kochać drugiego człowieka i jesteś warta miłości od innych oraz zasługujesz na szczęście tylko nie spotkałaś na swojej drodze tej osoby, która tego wszystkiego chciałaby od Ciebie.
Twoja wartość to pochwały, które dajesz sama sobie, nawet w sytuacji, kiedy nikt inny Cię nie chwali oraz wspierasz sama siebie nawet wtedy, gdy nikt inny Cię nie może wesprzeć.

Zawsze, kiedy pozwalasz innym weryfikować Twoją wartość robisz krok do tyłu. Kiedy dajesz innym tą władzę stajesz się słabsza. Zawsze, gdy odbierasz działanie innych za bardzo do siebie zapominasz o miłości względem siebie samej.

Zrób krok do tyłu, przestań się porównywać, przestań pytać „dlaczego ja?” Poznaj swoja wartość i trzymaj się jej. Właściwi ludzie sami znajdą się na Twojej drodze. To będą ludzie, którzy prawdziwie obdarzą Cię szacunkiem za to kim jesteś. Te osoby będą w pełni akceptować Twój charakter i sprawią, że poczujesz się w pełni wartościowa i bezcenna.