w

Te sytuacje to klasyczne przykłady życia z Narcyzem

Narcyz w związku to trudny orzech do zgryzienia. Osoba narcystyczna sprawia, że tracimy poczucie własnej wartości, swoje potrzeby i pragnienia zawsze stawiamy na drugim miejscu i przestajemy pamiętać o tym, że kochać mamy przede wszystkim siebie.

Manipulujący nami narcyzi doskonale wiedzą co zrobić, aby owinąć sobie swoje „ofiary” wokół palca.

Narcyz to mężczyzna, z którym relacja zawsze będzie toksyczna. Jego zachowanie stopniowo wyniszcza partnerkę. (fot. iStock)

Ja Narcyz i moje plany – Ty się nie liczysz

Jeśli chciałabyś mieć w życiu coś do powiedzenia, to nie będąc z Narcyzem. Zadecyduje jak mają wyglądać Wasze ściany w mieszkaniu, który kierunek wakacyjny jest najlepszy i przy okazji wybierze Ci sukienkę na ślub przyjaciółki. Nie dlatego, że chciałby Ci pomóc, ale dlatego, że Ty się kompletnie nie znasz i tylko on MA RACJĘ.

Bo racja jest jedna i nikt nie może postanowić inaczej. Rozumiesz? A jeśli tylko się sprzeciwisz, to Narcyz skutecznie pokaże Ci gdzie Twoje miejsce, umniejszając Twojemu poczuciu własnej wartości. To mistrz, uwierz.

On ma gorzej, niż Ty

Ciężki dzień w pracy? Co Ty tam wiesz, u niego to dopiero był armagedon. Boli Cię głowa? Daj spokój, nie wiesz co to migrena. On ma je od dziecka i cierpi najbardziej na świecie. Prosisz, aby poszedł po zakupy, bo jesteś chora? On ma takie zakwasy po siłowni, że chyba umrze, jak coś dźwignie. Ty masz tylko katar. Nic Ci się nie stanie, jak się przejdziesz, dotlenisz się i będzie Ci przecież lepiej.

Takich sytuacji moglibyśmy wymieniać w nieskończoność. Sęk w tym, że Narcyz zawsze będzie miał gorzej od Ciebie. Twoim zadaniem jest być jego życiowym ułatwieniem, podporą, opiekunką, nianią i mamą w jednym. Serio, jeszcze nie uciekłaś?