w

Te 3 cechy charakteru mogą całkowicie zniszczyć związek

Istnieją cechy charakteru, które potrafią zrujnować nawet najlepiej zapowiadającą się relację. Wydawałoby się to niemożliwe… a jednak. Warto sprawdzić, czy podejrzewasz którąś z tych cech u swojego partnera i wcale nie mówimy tutaj o popularnym ostatnio syndromie narcyza.

fot. Canva
Istnieją cechy charakteru, które potrafią zrujnować nawet najlepiej zapowiadającą się relację. / fot. Canva

Osobowość zależna

Kto to taki? Jakie cechy wykazuje? Bardzo często są to osoby, które swojego partnera wychwalają pod niebiosa obawiając się klasycznego odrzucenia. Mają one przeświadczenie o swoich wadach i ułomnościach, które w każdej chwili mogą sprawić, że druga osoba odejdzie. I to one będą winne.  Osoby zależne robią wszystko, aby uszczęśliwić swojego partnera, zapominając przy tym o sobie i swoich potrzebach.

Perfekcjonizm

Jeśli Twój partner jest idealny i od Ciebie również oczekuje tego samego… mało tego, także od Waszego życia, domu, psa czy samochodu, coś tu jest chyba nie tak. Nie istnieje bowiem równoległy świat, w którym nie ma problemów, przypalonych garnków, sprzeczek czy braku kasy. I chociaż się starasz, to nigdy nie będziesz dla niego wystarczająco idealna. Zastanów się, czy warto? Przecież on nigdy nie przyznaje się do błędu, Ty zawsze musisz przepraszać. I po co Ci to?

Postawa pasywno-agresywna

To nie jest przemoc fizyczna, a psychiczna, pozostawiająca w umyśle ogrom ran, siniaków i cierpienia. To chociażby upokarzanie drugiej osoby publicznie, rzekome słodkie żarty, które drugą stronę bardzo bolą, karanie cichymi dniami czy też niewyrażanie wprost swoich potrzeb. To toksyczna relacja oparta na kłamstwie i obłudzie, destrukcyjnym niszczeniu drugiej osoby, która zaczyna widzieć winę tylko w sobie. Nie na to zasługujesz, pamiętaj.