w

Szczęśliwy związek, czyli jaki? Najważniejsze cechy udanej relacji

Każdy człowiek, któremu zależy na miłosnym związku, chce, żeby był on udany i przynosił szczęście. Nie każdy jednak wie, co tak naprawdę to oznacza.

Czasami ludzie czują się ze sobą szczęśliwi, a innym razem pojawiające się kłótnie lub problemy zagłuszają ten stan. Zadają sobie pytanie, czy to nadal szczęśliwy związek, czy może z kimś innym układałoby im się lepiej.

Jeśli chcesz wiedzieć, co tak naprawdę oznacza udana i szczęśliwa relacja, poznaj jej kluczowe cechy.

Możesz być sobą

W udanym związku nie musisz nikogo udawać. Masz pełen komfort, aby być po prostu sobą. Nie dopasowujesz swojego zachowania lub wyglądu do upodobań partnera. Wiesz, że kocha i akceptuje ciebie taką, jaką jesteś.

Masz pewność

Nie tracisz czasu na poszukiwanie potwierdzenia miłości. Takie zachowanie jak celowe wzbudzanie zazdrości jest ci całkiem obce. Nie zastanawiasz się też, czy twój ukochany kocha cię tak samo jak dawniej. W szczęśliwym związku po prostu to czujesz i jesteś tego pewna.

Nawet, jeśli wasza miłość jest inna, masz świadomość, że zmieniła się tylko jej forma. Może jesteście dojrzalsi i bardziej stonowani w wyrażaniu swoich uczuć, ale wiesz, że w żaden sposób nie zmieniło to siły waszej miłości.

Jesteście przyjaciółmi

Łączy was nie tylko namiętność i wzniosłe uczucia, ale oprócz tego, najzwyczajniej w świecie się lubicie. Możecie porozmawiać ze sobą o swoich smutkach i radościach, mając przy tym pełne zaufanie. Mimo upływu lat, wspólnie spędzony czas bywa dla was świetna zabawą.

Wasz związek pozwala na rozwój

Nigdy nie mieliście poczucia, że wasz związek was ogranicza i że musieliście coś poświęcić w imię miłości. Nie zrezygnowaliście ze swoich ulubionych zajęć i nie zostaliście skłonieni do odłożenia na bok ważnych dla was znajomości.

Wręcz przeciwnie – odkąd jesteście razem łatwiej wam realizować swoje pasje i marzenia, bo wiecie, że macie u swego boku kogoś, kto zawsze was wspiera. Pojawia się poczucie, że dzięki relacji, którą stworzyliście, wasze życie weszło na nowy, lepszy poziom.