w

Bądź atrakcyjniejsza! 5 prostych sposobów

Kiedy mowa o atrakcyjności zazwyczaj na myśl przychodzi nam atrakcyjność fizyczna. Jest ona jednym z elementów naszej autoprezentacji, jednak wbrew przekonaniu wielu osób, wcale nie jest najważniejsza.

Na postrzeganie nas przez otoczenie ma bowiem wpływ szereg innych rzeczy. To właśnie dlatego czasami mało atrakcyjne fizycznie osoby mają wianuszek adoratorów i przyjaciół, a te obiektywnie piękne narzekają na samotność.

Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoją atrakcyjność.

Nie bój się mówić tego, co myślisz

Chcesz przypodobać się komuś, więc potulnie zgadasz się z jego pomysłami? A może nie potrafisz odmawiać w obawie o pogorszenie relacji? Takie zachowania z pewnością pozwolą uniknąć konfliktów, ale nie wytworzą należytego szacunku i zainteresowania ze strony otoczenia. Mówiąc wprost to co myślisz, stajesz się partnerem, kompanem do rozmowy, a ludzie liczą się z twoim zdaniem.

Czytaj, rozwijaj się, sprecyzuj swoje poglądy

Podążanie za tłumem zdecydowanie nie jest atrakcyjne. Tak się może jednak zdarzyć, jeśli swoje poglądy będziesz budować na podstawie tego, co robią i mówią inni. Interesuj się tym, co dzieje się na świecie, zastanów się co tak naprawdę TY myślisz o konkretnych zjawiskach i wydarzeniach. Wyrób sobie swoje własne zdanie i poglądy na ważne tematy, a potem nie bój się bronić swojego stanowiska.

Zadbaj o swoją samoocenę

Być może znane jest ci stwierdzenie, że człowiek jest atrakcyjny dla otoczenia, jeśli sam tak się czuje. Kompleksy sprawiają, że chowamy się w cień innych osób. Skupiając się na swoich wadach, nie jesteśmy w stanie wyeksponować zalet. Zastanów się, co potrafisz i jakie masz atuty, a potem staraj się je wykorzystywać. Myśl i mów o sobie dobrze, a twoja samoocena z pewnością na tym zyska.

Nie bądź zrzędą

Każdy czasem lubi ponarzekać. Jeśli jednak każdy dzień zaczynasz od stwierdzenia jak bardzo dzisiaj nic ci się nie chce, to nie dziw się, że inni mogą unikać twojego towarzystwa. Zbędne narzekanie i skupianie się tylko na negatywach odbiera ludziom energię do działania. Rozmowy z tobą mogą okazać się prawdziwą bolączką. Ludzie lgną do osób wesołych i potrafiących nadać barw codzienności. Uśmiechaj się więc jak najczęściej, ciesz się z małych rzeczy i otaczaj się towarzystwem, które robi tak samo.