w

Sposób na udaną randkę. Co możesz zrobić, żeby spotkanie się udało?

Choć nie istnieje gotowa recepta na udaną randkę, mamy realny wpływ na to, jak będzie ona wyglądała. Wydawać by się mogło, że kluczową kwestią jest tutaj dopasowanie potencjalnych partnerów i nadawanie na tej samej fali. W praktyce często zdarzają się przypadki świetnie dobranych par, których pierwsze spotkanie wcale nie należało do udanych. I odwrotnie – zupełnie nie pasujące do siebie osoby dobrze się bawią w swoim towarzystwie i uważają randkę za cenny czas.

Co możesz więc zrobić, żeby umówione spotkanie należało do udanych?

Zakończ bujanie w obłokach

Nie nastawiaj się, że oto właśnie spotkałaś swojego jedynego. Nie twórz w głowie wizji randki idealnej. To może sprawić, że zaczniesz zwracać uwagę na każdy szczegół, który będzie odbiegał od twojego wyobrażenia. Zdecydowanie lepiej zrobisz traktując spotkanie jako nowe wyzwanie, przygodę, okazję do poznania kogoś wartościowego. W ten sposób w twoim umyśle będzie mniej myśli, które szufladkują drugą osobę i nie pozwalają ci się dobrze bawić.

Przemyśl poprzednie błędy

Do tej pory twoje randki zazwyczaj były nieudane, a ty zamartwiałaś się, że znowu zrobiłaś coś nie tak? Wyciągnij wnioski i staraj się nie popełniać dwa razy tego samego błędu. Spóźnianie się lub ciągłe mówienie tylko o sobie mogą mieć spory wpływ na przebieg spotkania. Przeanalizuj, czy masz sobie coś do zarzucenia i dokonaj odpowiednich zmian.

Postaw na naturalność

Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś, chcąc wypaść dobrze w oczach mężczyzny. Zatracasz w ten sposób swoją spontaniczność, a do tego nie pozwalasz, aby odkrył twoją prawdziwą naturę. Być może byłaby ona o wiele bardziej pociągająca, niż rola, w którą chcesz wejść.

Przygotuj tematy do rozmów

Brzmi jak zaprzeczenie poprzedniego punktu? Nic bardziej mylnego. Wcale nie chodzi o skrupulatne trzymanie się stworzonego planu i wyzbycie się spontaniczności. W przypadku niektórych osób, posiadanie w głowie ewentualnych tematów do rozmów bywa pomocne. Może właśnie dzieje się coś ciekawego na świecie, o czym warto byłoby podyskutować?

Wpraw się w dobry nastrój

Przed wyjściem z domu posłuchaj ulubionej muzyki i zrób rzeczy, które zawsze dodają ci energii. Twoje nastawienie i twój nastrój mają duży wpływ na to jak będziesz się zachowywać podczas randki. Daj się poznać od dobrej strony!