w ,

Spokój to wolność, harmonia, odwaga. A czym jest dla ciebie?

Chcemy mieć święty spokój. Życzymy innym spokoju. Szukamy spokoju. Chcemy być spokojni, uspokajamy. Spokój jest dla nas stanem absolutnie pozytywnym, najlepszym, w jakim można być, by działać w zgodzie ze sobą, efektywnie, by lepiej znosić przeciwności losu. Spokój nie musi być nudny i bezczynny. Może być twoją wewnętrzną energią i siłą, która popycha cię do działania. Spokój to wolność i prawo do decydowania o sobie. A czy ty zastanawiałaś się kiedykolwiek nad sensem tego pojęcia?

spokój to wolność
Fot. Pexels.com

Spokój to poczucie wewnętrznej harmonii

Nigdy nie możemy osiągnąć pokoju w świecie zewnętrznym, dopóki nie zawrzemy pokoju ze sobą.

Dalajlama

Gdy jesteś w zgodzie z samą sobą, jesteś gotowa na to, by być w zgodzie ze wszystkimi i wszystkim. Źródłem spokoju jest wewnętrzna harmonia: poczucie, że wszystko jest na swoim miejscu, że wszystko ma sens. Kiedy akceptujesz siebie, jesteś w stanie wypracować wewnętrzną równowagę. Milkną natrętne myśli, a w twojej głowie w końcu może zagościć spokój.

Jeśli chcesz pokoju, przestań walczyć. Jeśli chcesz mieć spokój, przestań walczyć ze swoimi myślami.

Peter McWilliams

Spokój to wolność

Spokój to wolność od problemów, nieuporządkowanych myśli, chaosu, braku równowagi. Uwalnia cię od tych czynników, które mogą zaburzyć twoje wybory i decyzje, twoje postępowanie i twoje myślenie, twoją percepcję i twoje relacje z ludźmi.

A może prawdziwą wolnością jest święty spokój.

Ferenc Máté

spokój to harmonia
Fot. Pexels.com

Jeśli akceptujesz siebie, to jesteś wolna – od uprzedzeń, własnych ograniczeń, autokrytyki. Pozbywasz się wewnętrznych przeszkód, a to właśnie dzięki spokojowi. To on pozwala ci żyć bez lęku, który jest jak kula u nogi, jak kraty w oknach. Nie boisz się innych ludzi, nie boisz się świata, bo wewnątrz jesteś stabilna i wolna.

Spokój to odwaga i siła

Gdy masz w sobie wewnętrzny spokój, to właśnie on dodaje ci siły i odwagi. Wiesz, że jesteś gotowa do konfrontacji z każdą sytuacją, jaka napotka cię w życiu. Podchodząc do tego ze spokojem, masz pewność, że postąpisz optymalnie i nic nie zaburzy twojej oceny sytuacji.

Spokój jest przeciwieństwem niepokoju, który sprawia, że jesteśmy nieufni, niepewni siebie, a nawet agresywni. Kiedy jesteś spokojna nie tylko sama czujesz się lepiej, ale też ludzie w twoim otoczeniu tak się czują. Stajesz się źródłem bezpieczeństwa dla swoich najbliższych, ich opoką i nie czujesz w związku z tym na barkach brzmienia odpowiedzialności, bo wiesz, że zawsze dasz sobie radę.