w

Samorozwój. Te 4 rzeczy, powinnaś zrobić dla siebie!

Samorozwój nakazuje stawać się lepszym każdego dnia naszego życia – to cel, który okazuje się dawać nam zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie. Ciągłe dążenie do samorozwoju, rozwijania swoich pasji, wiedzy i umiejętności żyjemy w przekonaniu spełniania się i czerpiemy pełną satysfakcję z życia.

Musimy mieć jednak świadomość, że coraz to nowe i trudniejsze cele wymagają od nas doskonałej organizacji czasu, samodyscypliny i zaangażowania. W jaki sposób przejąć pełną kontrolę nad swoim rozwojem? Przedstawiamy listę rzeczy, które powinnaś zrobić sama dla siebie!

Samorozwój – zacznij od poznania siebie!

Jedyne doskonałe poznanie siebie, zarówno na płaszczyźnie intelektualnej, jak i fizycznej da nam możliwość rozwoju. Daj sobie czas na głęboką refleksję i sięgnij w głąb siebie. Zastanów się, czego tak naprawdę chcesz od życia, jakie są Twoje marzenia, jakie mocne strony i słabości. Uzyskaną wiedzę zderz z tym, do czego w chwili obecnej zmierzasz.

Czy wyobrażenie znajduje pokrycie w rzeczywistości? Tak – doskonale! Nie- to najwyższy czas na dokonanie zmian!

Samorozwój – zaakceptuj siebie!

Nigdy nie będziesz w stanie zbudować dobrych relacji z innymi ludźmi, dopóki nie zaakceptujesz siebie taką, jaką jesteś. Jedynie szacunek do siebie pozwoli Ci na pełne poszanowanie dla odmienności innych. Pielęgnowanie wrogości dla siebie i niechęci do siebie samej, prowadzi jedynie na skraj przepaści we wszystkich aspektach Twojego życia. Niech pokonywanie własnych niedoskonałości stanie się Twoim wyzwaniem!

Musisz pamiętać, że one nie stanowią bariery same w sobie. Jedyną osobą, która czegoś Tobie może zakazać lub coś nakazać jesteś Ty sama!

samorozwój

Samorozwój – zaakceptuj zmiany!

Zmiany są dobre. To nieodłączny aspekt naszego istnienia. Bez nich życie nie miałoby sensu. Czas biegnie i stanie w miejscu nie jest w stanie zagwarantować nam stabilizacji i bezpieczeństwa. O ten aspekt dbamy my same poprzez ciągłe dostosowywanie się do zmiennego otoczenia.

Zrozum to i nie próbuj kurczowo trzymać się swojej „bezpiecznej przystani”. Poza nią Czekaja na Ciebie nowe lądy!

Samorozwój – ucz się przez całe życie!

Czytaj, oglądaj telewizję, słuchaj radia, uczestnicz w szkoleniach, chodź na targi i ucz się języków! Bądź na bieżąco z otaczającym Cię  światem. Poznawaj go i codziennie odkrywaj nowe rzeczy. W ten sposób rozwiniesz posiadane umiejętności, ale też zdobędziesz nowe.

Bądź świadoma, mądra i pozwól sobie mieć własne zdanie!