w

Ruch to zdrowie, więc rusz głową – budując swój własny świat

W świecie kultu ciała, kult umysłyu przechodzi swój kryzys. Oczywiście, nie należy generalizować i twierdzić, że wszystkim zależy tylko i wyłącznie na perfekcyjnym wyglądzie, lecz obecnie to on jest kartą przetargową w wielu sytuacjach.

Sprawny, rześki, a przede wszystkim oczytany umysł jest więc ogromną wartością. Coraz rzadziej można zobaczyć, na przykład, w komunikacji miejskiej osoby z klasyczną książką. Powoli odchodzi do lamusa poczucie, że warto jest czytać, że to rozwija i pozwala nam budować przekonania na przeróżne tematy.

Świat książek to świat nie tylko wiedzy ale także wyobraźni. To świat wciąć niezbadany, bardzo tajemniczy, a przede wszystkim unikalny. Każdy z nas ma swój własną krainę, w której może poczuć się dobrze i stabilnie. To tam zaglądamy, gdy jest nam źle. Często mówi się o tym, że ktoś „uciekł w marzenia”.

Właśnie taki stan pozwala niektórym osobom przetrwać najcięższe chwilę w ich życiu. Aby móc jednak wykorzystać ten potencjał należy czytać.

Kiedy po dość długi okresie, w którym nie było czasu na czytanie, weźmiesz się za swoją pierwszą pozycję, warto zacząć od czegoś lekkiego i niezobowiązującego. Nie chwytaj się pozycji, które mają po sześćset stron samego druku, bo możesz poczuć zniechęcenie.

Zacznij spokojnie, bez presji, nawet od artykułu w gazecie czy jakimś magazynie.

Zobaczysz, że nagle zaczniesz pragnąć więcej, a zasypiać będziesz nie z telefonem, a z książką.