w

„Red flags” na pierwszej randce. Te zachowania nie są dobrym znakiem

Ile razy słyszałaś, że mężczyzna zmienił się nie do poznania, a związek z nim jest pasmem rozczarowań? Choć ludzie rzeczywiście się zmieniają, wcale nie jest tak, że kobieta poznająca nowego mężczyznę zupełnie nie wie z kim ma do czynienia. Bardzo często już na pierwszej rance można zauważyć tzw. czerwone flagi, które powinny mocno dać do myślenia.

fot. pixabay.com

Jakich zachowań lepiej nie ignorować na pierwszej randce?

Oczernianie swoich byłych

Każdy człowiek może mieć na koncie bliską relację, po której zostały mu tylko przykre wspomnienia. Jeśli jednak mężczyzna, z którym jesteś na randce, opowiada jak to raz po raz został oszukany przez kolejną kobietę, warto zastanowić się, czy aby na pewno jego opowieści nie mijają się z prawdą. Zazwyczaj udział w rozpadzie związku mają obie strony i rzadko zdarza się, żeby ktoś notorycznie trafiał na same nieuczciwe kobiety. Weź też pod uwagę to, że w taki sam sposób, w jaki mężczyzna wypowiada się o swoich byłych, może za niedługo wypowiadać się o Tobie…

Narzucanie własnego zdania

Kiedy na pierwszej randce zdarzy Ci się doświadczyć różnicy poglądów, uważnie przyjrzyj się reakcji swojego rozmówcy. Czy mimo odmiennego zdania potrafi zaakceptować to, że myślisz inaczej? Czy może denerwuje się, próbuje na siłę przekonać Cię do swoich racji lub rzuca hasła, że zupełnie nie rozumie takich ludzi jak Ty? Jeśli zachowanie mężczyzny jest bliskie drugiej wersji, możesz być pewna, że w podobny sposób będzie reagował w przyszłości. Zastanów się zatem, czy chcesz rozwijać relację z człowiekiem, który nie akceptuje Twojego sposobu myślenia.

Brak szacunku do innych ludzi

Solidną czerwoną flagą powinien być też brak szacunku do otaczających was ludzi. Niech Cię nie zwiedzie fakt, że nowo poznany mężczyzna jest wobec Ciebie niezwykle szarmancki i traktuje Cię niemal jak księżniczkę. Jeśli równocześnie obraża kelnerkę, traktuje ludzi z góry lub rzuca im niepochlebne komentarze, jest to jasny sygnał, że brakuje mu do nich szacunku. W takiej sytuacji jego szarmanckie zachowanie względem Ciebie może być jedynie rolą, którą obrał, aby dobrze wypaść i którą szybko porzuci, kiedy poczuje się już nieco pewniej.

Przechwalanie się

Tym, co powinno zwrócić Twoją uwagę, jest też nadmierne przechwalanie się i mówienie tylko o sobie. Nawet, kiedy osiągnięcia mężczyzny wydają Ci się imponujące, zastanów się, czy chciałabyś być w związku z narcyzem lub osobą, która pragnie ciągłej atencji. Może się też okazać, że przechwalanie się wynika z ukrytych kompleksów, które sprawią, że wasza relacja nie będzie należała do najłatwiejszych. Obojętnie jaka jest przyczyna przechwalania się, takie zachowanie to solidna „red flag”. O wiele lepiej zrobisz, umawiając się na randki z mężczyzną, który nie ma potrzeby usilnego potwierdzania swojej wartości i którego interesuje również to, co Ty masz do powiedzenia.