w

Prawdziwie bratnia dusza. Po czym ją rozpoznasz?

W ciągu całego życia nawiązujemy mnóstwo relacji międzyludzkich. Jedne potrafią przetrwać lata, a inne okazują się być tylko krótkotrwałą znajomością. Choć chcemy, aby nasze związki i przyjaźnie były trwałe, nie zawsze udaje się nam dobrze dobierać towarzystwo.

Czasem mamy poczucie, że zawierane przez nas znajomości są wartościowe, a tak naprawdę wchodzenie w daną relacje przynosi więcej szkody niż pożytku.

Jak więc rozpoznać prawdziwie bratnią duszę?

Nie musisz nikogo udawać

Spotykając tę osobę i spędzając z nią czas, czujesz, że przy niej zawsze możesz być sobą. Co więcej, przychodzi ci to zadziwiająco łatwo i niemal od samego momentu poznania. Masz wrażenie, że znacie się od dawna. Z biegiem czasu wasza znajomość się pogłębia, a ty zyskujesz pewność, że to właśnie przy tej osobie możesz zrzucić wszelkie maski. Czujesz się rozumiana i akceptowana.

Możesz pozwolić sobie na słabości

Ukrywanie swoich słabszych stron przestaje mieć dla ciebie znaczenie, kiedy jesteś w towarzystwie prawdziwie przychylnej ci osoby. Sama jesteś tym faktem zdziwiona, ale okazuje się, że mówisz i robisz rzeczy, które niegdyś skrzętnie ukrywałaś. Nie czujesz nadmiernego dystansu ani psychologicznej bariery przed otwarciem się i pokazaniem swoich słabości.

Rozumiecie swoje najdziwniejsze zachowania

Twoje niestandardowe nawyki lub rytuały wreszcie doczekały się osoby, która nie uznaje ich za dziwactwa. Okazuje się, że nie tylko doskonale je rozumie, ale nawet zachowuje się w podobny sposób. Nie musisz również tłumaczyć się z tego, co tak bardzo cię rozśmieszyło. Macie bowiem idealnie dopasowane poczucie humoru.

Przepełnia was poczucie bezpieczeństwa

Spotykając bratnią duszę po prostu to czujesz. Intuicja podpowiada ci, że ta osoba nieprzypadkowo znalazła się na twojej drodze. Nie obawiasz się też, że czar pryśnie, a wasza relacja się rozpadnie. W towarzystwie bratniej duszy czujesz się swobodnie i bezpiecznie. Nawet, jeśli w przeszłości miałaś problem z okazaniem zaufania, teraz pojawia się ono wyjątkowo szybko.