w

Pozbądź się złego nastroju w 3 minuty

Każdy z nas miewa czasami zły dzień. Nie ma w tym nic złego, chyba że jeden dzień zamienia się w tydzień, a potem w miesiąc a my zaczynamy czuć, że nasz smutek czy przygnębienie nie ma końca.

Nie powinniśmy dopuszczać, aby nasz zły nastrój przedłużał się, ponieważ może to doprowadzić do tego, że będziemy żyć w ciągłym smutku i nie będziemy potrafili radzić sobie z codziennym stresem.

Co zatem możemy zrobić, aby nasz zły nastrój nie brał nad nami władzy.

Techniki relaksacyjne

Usiądź wygodnie, zamknij oczy i zacznij spokojnie oddychać. W trakcie oddychania staraj się świadomie odczuwać, w którym miejscu Twojego ciała znajduję się powietrze. Kiedy będziesz chciał zrobić wydech rób to bardzo powoli.

Kiedy skończysz spróbuj przypomnieć sobie gdzie wędrowały Twoje myśli. Spróbuj wykonać ćwiczenie raz jeszcze, ale tym razem zatrzymaj wdech na myśli, która się pojawiła i daj jej odejść razem z wydechem. Powtórz ćwiczenie tyle razy, aż poczujesz, że jesteś zrelaksowany i wolny.

Wzmacniaj poczucie własnej wartości

Zlokalizuj swojego wewnętrznego krytyka. Kiedy robisz coś i nagle nachodzi Cię myśl, że nie jesteś w tym wystarczająco dobry, to wiedz, że to Twój wewnętrzny krytyk nie daje Ci spokojnie robić tego, co robisz. Ważne jest, abyś był tego świadomy i w sposób świadomy nie dał nad sobą mu zawładnąć.

Bądź dla siebie uprzejmy. Zawsze cokolwiek robisz i jakkolwiek się czujesz. Troszcz się o siebie ponieważ na to zasługujesz.