w

Poszukiwania miłości online. Na co warto zwrócić uwagę?

Jesteś samotny/a? Rozglądasz się wokół siebie za potencjalnym partnerem/partnerką, ale czujesz, że jesteś skazany/a na porażkę? Rzeczywiście, jeśli codziennie chodzisz do tej samej pracy, masz to samo grono znajomych i przyjaciół oraz niekoniecznie co tydzień rozwijasz nowe hobby, to poznanie nowej osoby może być problematyczne.

Jednak od czego są portale internetowe kojarzące pary! Skorzystaj z nich i rozpocznij poszukiwania miłości online! Pamiętaj jednak o kilku kwestiach.

Daj sobie czas/luz

Nie nastawiaj się, że w 2 dni znajdziesz na portalu randkowym miłość życia. Daj sobie czas i przede wszystkim… wrzuć na luz. Może się bowiem okazać, że cały proces potrwa, nawet bardzo długo. Najpierw na spokojnie się porozglądaj, luźno porozmawiaj z potencjalnymi kandydatami i ciesz się tą wirtualną rzeczywistością. Na początku po prostu wyczuj grunt.

Nie zwlekaj za długo ze spotkaniem

Gdy trafi się ktoś bardzo obiecujący, to zazwyczaj możemy rozmawiać godzinami. Też tak masz? To świetnie, to bardzo przyjemny etap znajomości, za którym potem się tęskni. Nie chodzi jednak o to, by dyskutować tygodniami czy miesiącami dopiero planując spotkanie.

Możemy zacząć wyobrażać sobie zbyt wiele, a gdy dojdzie do randki… rozczarujemy się. Dlatego lepiej szybciej zorganizować pierwsze spotkanie, najlepiej na neutralnym gruncie, w miejscu publicznym (ze względów bezpieczeństwa).

Nie daj się pochłonąć!

Portale oraz aplikacje randkowe potrafią nieźle wciągnąć. Nim się obejrzysz, okaże się, że będziesz spędzać tam masę czasu, którego nie masz (z racji codziennych obowiązków). Jeżeli masz tendencję do zatracania się w wirtualnej rzeczywistości, przydziel sobie limity. Np. wchodzisz na portal randkowy tylko wieczorem w godzinach od do.

Uważaj na oszustów

Niestety tych nadal nie brakuje. Absolutnie pod żadnym pozorem nie podawaj swoich wrażliwych danych i nie przelewaj żadnych pieniędzy obcym osobom (nawet jeśli wydaje ci się, że już nie są obce). Na portalach randkowych wciąż grasuje sporo wyłudzaczy (zarówno płci męskiej jak i żeńskiej). Warto na nich uważać.

Miałeś/aś kiedyś profil na portalu randkowym? 🙂

Sprawdź także: Czego się boimy wchodząc w relację z osobą po przejściach?