w

Postanowienia noworoczne. 5 sposobów, które pomogą Ci je zrealizować

Nowy Rok to często nowe postanowienia. Biorąc pod uwagę pandemię koronawirusa w 2020 roku, pewnie sporo osób zrezygnuje z dalekosiężnych planów. Jeżeli jednak czujesz, że warto coś postanowić – to zrób to!

My podpowiadamy, jak zrealizować te wszystkie plany. Są sposoby, które pomogą Ci to osiągnąć. Spróbujesz?

Nowy Rok
Fot. Pexels.com

1. Nie postanawiaj zbyt wiele

Często mamy tendencję do wielkiego planowania ogromnej ilości rzeczy. Potem okazuje się, że nie tylko nie zrealizowaliśmy wszystkiego, ale ledwo co odhaczyliśmy chociaż jeden punkt z listy. Warto mierzyć siły na zamiary. Lepiej zaplanować mniej, ale wszystko „dowieźć”. Może tym razem ustal tylko jedną rzecz? To także będzie dużo. Nie musisz nikomu niczego udowadniać!

2. Wszystko skrupulatnie zapisz

Nawet jeżeli postanawiasz tylko jedną rzecz, zapisz ją. Tym bardziej jeżeli lista jest dłuższa. Zapisanie postanowień umocni je, lepiej je zapamiętasz i będziesz w każdej chwili mógł zerkać na tę kartkę. Powieś ją widocznym miejscu, by często na nią spoglądać.

3. Opowiedz o postanowieniach bliskim

Nie musisz trąbić o swoich postanowieniach na prawo i lewo, warto jednak byś zakomunikował je najbliższym osobom, albo jednej osobie. Wówczas będziesz mieć większą motywację do realizacji swojego celu. Poza tym ktoś bliski będzie mógł Cię też wspierać.

2021
Fot. Pexels.com

4. Ustal plan

Dla każdej rzeczy z listy przygotuj dokładny plan, a właściwie harmonogram. Rozpisz konkretne postanowienie na etapy i umieść te kolejne kroki na timeline’ie. Potem realizuj ten plan. Gdy będziesz mieć rozpisane etapy, to będzie Ci łatwiej. Sprawdzone!

5. Zapisz też korzyści

Po co właściwie postanawiasz te wszystkie rzeczy? Czy masz w głowie listę korzyści i powodów, dla których to robisz? Na pewno tak. Jednak sprecyzuj je i przenieś na papier. Najlepiej zapisz to obok swojej listy postanowień i dokładnego planu ich realizacji (punkty 2 i 4). Warto każdego dnia (albo po prostu często) przypominać sobie, dlaczego to wszystko robisz.

Zobacz także: Znaki zodiaku, które tworzą najbardziej udane związki