w

Podejrzewasz, że mąż Cię zdradza? Te 5 kwestii musisz z nim poruszyć

Albo już to wiesz, albo ktoś Ci powiedział, albo się po prostu domyślasz. Zdrada w związku, na dodatek małżeńskim, to coś okrutnie bolesnego. W Twojej głowie jest aktualnie milion myśli na sekundę. Zupełnie nie wiesz co robić.

Czy da się do jeszcze ocalić? Czy w ogóle tego chcesz? A może chcesz odejść, uciec jak najdalej? Masz do tego prawo, ale musisz najpierw stawić temu wszystkiemu czoła. O czym porozmawiać ze zdradzającym mężem?

fot. Canva
Zdrada w związku, na dodatek małżeńskim, to coś okrutnie bolesnego. / fot. Canva

Powiedz co czujesz

To nie czas na dbanie o jego uczucia, a o Twoje. Powiedz mu dokładnie, co ta wiadomość w Tobie wzbudziła. Musi wiedzieć, jak bardzo Cię skrzywdził. Nie hamuj się, wyrzuć z siebie wszystko.

Zapytaj, dlaczego to w ogóle zrobił

Masz prawo wiedzieć, co spowodowało, że Cię zdradził. Co go skłoniło, podkusiło. Może macie problemy, które były od dawna zamiatane pod dywan, a może w ogóle nie mówił Ci o swoich potrzebach i pragnieniach, szukając odskoczni gdzieś indziej?

Zapytaj, czy żałuje

Zapytaj, jak się czuł, kiedy to się wydarzyło, kiedy było już po wszystkim. Czy pamiętał o Tobie i Twoich uczuciach. Czy chociaż raz pomyślał, jak zareagujesz, kiedy się o tym dowiesz.

Podejrzewasz, że mąż Cię zdradza? Te 5 kwestii musisz z nim poruszyć. / fot. Pexels

Powiedz mu wyraźnie, o czym ma Ci nie mówić

W końcu nie musisz znać intymnych szczegółów, które zranią Cię jeszcze bardziej. Powiedz mu wyraźnie, postaw granicę. Określ, które rzeczy ma Ci powiedzieć, a co powinien kompletnie zachować dla siebie.

Zapytaj, co chce teraz z tym zrobić

Stało się. Zdradził. Zapytaj co chce teraz zrobić, jak wyobraża sobie Waszą wspólną przyszłość. Czy uważa, że nic się nie stało, a może będzie prosił o wybaczenie?