w ,

Po czym poznać, że Twój mężczyzna przeżywa kryzys wieku średniego

Może się zdarzyć, że Twój partner wróci któregoś dnia nowym sportowym samochodem, przefarbuje włosy na blond albo zauważysz, że zmienił garderobę na młodzieżową.

Mężczyźni w pewnym wieku przechodzą tak zwany kryzys wieku średniego. Ten kryzys może być poprzedzony pewnymi zmianami w zachowaniu, jeśli będziesz umiała je rozszyfrować, pomożesz swojemu partnerowi przejść przez ten etap łagodniej.

pixabay.com

Poniżej przedstawiamy niektóre zmiany w zachowaniu mężczyzny, zwiastują nadciągający kryzys.

To, co wcześniej było ważne, przestaje mieć znaczenie

Może kiedyś uwielbiał jeździć na ryby albo czytać wartościowe książki a teraz widzisz, że te rzeczy nie sprawiają mu już przyjemności. W tym okresie twój partner może nawet zmienić swoje poglądy i wartości.

Przejawia nastroje depresyjne

Depresja może się pojawić na każdym etapie życia, ale bardzo często dotyka mężczyzn przechodzących kryzys wieku średniego. Możesz w tym czasie zauważyć obniżenie nastroju i tendencję do popadania w melancholię.

Nadużywa różnego rodzaju używek

Każdy ma czasem ochotę na kieliszek dobrego wina albo jedno czy dwa piwka. Twój partner jednak nie kończy na jednym kieliszku, a z jednego piwa robi się pięć. Musisz być tutaj bardzo ostrożna, ponieważ to może być związane z kryzysem, ale nie musi. Równie dobrze może odreagowywać trudne sytuacje w pracy, o których Ci nie mówi.

pixabay.com

Przestaje spędzać z Tobą czas

Zaczynasz odczuwać, że Twój partner Cię unika. Zamyka się gdzieś sam albo wychodzi wieczorami i długo nie wraca. Dzieje się tak, ponieważ w jego głowie zaczynają pojawiać się fantazję czy plany, które chce realizować zupełnie sam.

Chce zmienić prace

Kiedy ktoś chce zmienić prace, to nie robi tego z dnia na dzień. Przegląda oferty i szuka dla siebie tej najlepszej. Tymczasem Twój partner po prostu budzi się pewnego dnia i stwierdza, że rzuca dotychczasową pracę.

Być może ma romans albo dopiero planuje

Wychodzi do innego pomieszczenia, kiedy dzwoni mu telefon, odbiera dziwne sms-y albo maile. Może mieć romans. Niestety to jest bardzo powszechne wśród mężczyzn przechodzących przez kryzys. Empatia i rozmowa to jedyne co w tej sytuacji możesz zrobić.

Uważa, że jego życie jest nudne

W dodatku wcale się z tym nie kryje. Może wiązać się to z tym, że czuje się niespełniony. Wiele miał marzeń czy planów, których nie udało mu się zrealizować i zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że jest już za późno.

Nie ignoruj dziwnego zachowania Twojego partnera

Pod żadnym pozorem nie czekaj aż dziwne zachowania Twojego partnera minął same, bo tak się nie stanie. Rozmawiał z nim i okaż mu swoje wsparcie. Możecie wspólnie sprawić, żeby jego życie nabrało pozytywnych zmian.