w

Pierwsze Święta po rozstaniu? Sprawdź, jak poprawić sobie humor

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. To wyjątkowy czas, bardzo rodzinny i radosny. Niestety dla wielu to Boże Narodzenie będzie pierwszym po trudnym rozstaniu. Wiemy, jak bardzo może to być trudne. Co prawda nie ma jednej recepty na złamane serce, ale może te poniższe porady pomogą Ci przetrwać ten czas.

dziewczyna w święta
Fot. Unsplash.com

Spędź święta z bliskimi osobami

Nie da się ukryć. Może Ci być trudno przetrwać te święta w samotności. Oczywiście, każdy jest inny i inaczej przechodzi różne sytuacje. Jeżeli bardzo chcesz zostać samemu, zrób to. A jeżeli potrzebujesz kogoś obok, wybierz osoby, które są Ci naprawdę bliskie. Jeżeli dostałeś zaproszenie do toksycznej ciotki na obiad, grzecznie odmów. To świetna okazja, by poćwiczyć trochę asertywność. To Ty decydujesz, z kim spędzasz czas. Jeżeli z kimś nie chcesz – to po prostu nie spędzaj.

Przygotuj sobie comfort food

Comfort food to jedzenie, które wywołuje w nas dobre emocje. Kojarzy się z dzieciństwem i przyjemnym czasem. Często są to makarony, pierogi, kopytka z masłem i bułką tartą (ślinka leci). Masz takie jedzenie? Koniecznie zapewnij je sobie w święta. Nawet jeżeli nie będzie to totalnie świąteczna potrawa. Możesz jeść to, co chcesz!

Herbata jak z restauracji

Pyszna, zimowa herbata z dodatkiem cynamonu, cytrusów, imbiru, miodu świetnie sprawdzi się podczas świątecznych wieczorów. Oczywiście jeżeli masz ochotę, możesz dodać do takiego kojącego napoju trochę „prądu” 🙂

Dobre filmy (niekoniecznie romantyczne)

Oglądanie świątecznych komedii romantycznych niekoniecznie poprawi Ci teraz humor. Znajdź inne filmy na święta. Może jakieś sensacyjne? Kryminalne? Coś co wciągnie Cię do reszty. Serdecznie polecamy jakiś mocny sezon serialu. W Święta możesz robić to, co chcesz. Kto powiedział, że nie można spędzić Bożego Narodzenia przed ekranem laptopa? 🙂

Wesołych Świąt!

Sprawdź także: