w

Oznaki, że związek dobrze rokuje. Już je zauważyłaś?

Jak poznać, czy związek dobrze rokuje? W końcu to, że teraz jesteście ze sobą szczęśliwi, że czujecie się zakochani, nie musi oznaczać, że w przyszłości będzie równie kolorowo. Po niektórych parach niemal na pierwszy rzut oka widać, że przetrwają wszystko, a po innych – że ich relacja jest powierzchowna i nie zapowiada się najlepiej. Spójrz na listę oznak i zobacz, czy przed Twoim związkiem roztacza się świetlana przyszłość, czy może warto jeszcze coś poprawić lub podać w wątpliwość.

związek dobrze rokuje
Fot. Pexels.com

Oznaki, że związek dobrze rokuje

1. Komunikujecie się w sposób szczery i z poszanowaniem drugiej osoby. Nie stosujecie manipulacji, nie obrażacie się, a nawet gdy dochodzi do konfliktu, wasze kłótnie ostatecznie zawsze są konstruktywne.

2. Lubicie spędzać ze sobą czas, ale potraficie też dać sobie przestrzeń. To dlatego, że macie do siebie zaufanie i nie czujecie się od siebie emocjonalnie uzależnieni.

3. Możecie na sobie polegać, wspieracie się i jesteście wobec siebie lojalni. Każde z was ma poczucie, że to drugie go nie zawiedzie i że zawsze może się do niego zwrócić.

4. Macie podobny system wartości i podobne plany na przyszłość. To, co najważniejsze dla Ciebie, jest równie ważne dla niego. Macie spójne poglądy na temat mieszkania, podziału obowiązków i zakładania rodziny.

5. Dobrze się ze sobą czujecie w różnych sferach życiowych. Zarówno na co dzień, jak i w sytuacjach towarzyskich oraz intymnych. Partner daje poczucie bezpieczeństwa i akceptacji.

6. Dostrzegacie problemy i potraficie wspólnie je rozwiązywać. Nie poddajecie się i wiecie, że zamiast wyrzucać, można z powodzeniem naprawiać.

Nie spoczywaj na laurach!

oznaki dobrego związku
Fot. Pexels.com

Pary, które planują ślub albo chociaż wspólne życie, powinny zweryfikować, czy powyższe opisy odpowiadają ich relacji. Jeśli tak, to fantastycznie, ale pamiętaj, że związek to ciągła praca. Nie tworzy się raz, idealny, na zawsze.

Nie zmarnuj jego potencjału, lecz pielęgnuj go, a będziecie sami sobie wdzięczni, że dostrzegliście jego zalety i udało wam się je utrzymać.