w

Obietnice, które warto sobie złożyć w związku

Nie chodzi o wielkie deklaracje, które mają nas zniechęcić do budowania trwałej relacji. Warto jednak obiecać sobie parę istotnych rzeczy, które mogą wzmocnić związek i dać mu większe szanse na udaną przyszłość. O co konkretnie chodzi?

Para
Fot. Pexels.com

„Obiecuję, że zawsze będę szczery”

Związek nie może być budowany na sztuczności i nieszczerości. Takie działanie na pewno zakończy się fiaskiem. Mimo, że jest to oczywiste, to jednak warto ustalić pewne zasady pod tym względem. Szczerość, szczerość i jeszcze raz szczerość, nawet jeśli czasem będzie powodowało to spięcia. Finalnie jednak okaże się fundamentem spajającym związek.

„Bądźmy sobie wierni”

Znowu oczywista oczywistość. Przecież wiadomo, że w związku nie wolno się zdradzać, prawda? Oczywiście, że tak, ale pamiętajmy, że zdrada to nie tylko ta fizyczna. To także inne jej rodzaje, np. okłamywanie, pocałunek na zakrapianej firmowej imprezie, zaproszenie kogoś na kolację. Z drugiej strony chęć zdrady to zawsze sygnał, że w związku coś jest nie tak. Wówczas może warto pomyśleć o terapii? Oczywiście jeżeli obydwie strony tego chcą.

Para
Fot. Pexels.com

„Będę o siebie dbać”

Miłość jest bezinteresowna. Kochamy kogoś i chcemy dla niego jak najlepiej. Mimo to warto się zdeklarować, że zawsze będziecie o siebie nawzajem dbać. To jednak nie wszystko. Istotne jest także to, aby obiecać, że będziesz dbać także o siebie samego! Nie chodzi tylko o aspekt fizyczny, ale i zdrowotny. Zaopiekowanie się sobą wpłynie pozytywnie na relację. To proste i oczywiste.

„Obiecuję zawsze się o Ciebie starać”

Tak! Początek związku to zawsze randki i zabieganie o siebie. A potem? Już tylko nuda i rutyna? A gdzie podgrzewanie gorącej atmosfery i super randki? Warto sobie obiecać, że na każdym etapie związku, nawet wieloletniego, będziecie się o siebie starać. To mega podkręcające, przyjemne i naprawdę podtrzymuje super relację.

Obietnice można złożyć na każdym etapie, niezależnie od stażu związku. Warto też co jakiś czas je odświeżać.

Zobacz także: Miłość wbrew wszystkiemu