w

Nowa relacja. Tego nie warto robić na początku związku

Poznałaś nowe faceta i czujesz się naprawdę szczęśliwa? Wszystko zaczyna się układać i te początki… pełne pożądania, namiętności, śmiechu, przytulania, godzin rozmów itd. To piękny czas i nie warto go zepsuć, szczególnie jeśli relacja ma potencjał na przyszłość. Czego nie warto robić na początku nowego związku? Podpowiadamy!

fot. unsplash.com

1. Nie wypytuj nachalnie o byłe

Rozmowa o byłych partnerach, także na początku relacji, nie jest niczym dziwnym. Nie warto jednak nachalnie i ciągle podpytywać o ex dziewczyny, narzeczone czy żony. Nowy partner może to odebrać jako atak. Poza tym tym sama będziesz ciągle nakręcać w sobie zazdrość i wiele innych, negatywnych emocji. Skoro on chce rozwijać relację z Tobą, to znaczy, że czuje się przy Tobie dobrze. A skoro tamte związki mu nie wyszły, to znaczy, że coś było nie tak. Nie ma sensu za bardzo drążyć tematu.

2. Nie narzucaj mu swojego zdania/stylu życia

Wiadomo, że zależy nam na tym, aby wejść w związek z kimś, z kim mamy wiele wspólnego. Idealne dopasowanie jednak jest bardzo trudne do osiągnięcia, a zdaniem wielu osób po prostu nie istnieje. Dlatego jeżeli Ty nie jesz mięsa i jest to dla Ciebie ważne, a on nazywa się „mięsożercą”, to spokojnie tłumacz mu swoje racje, ale nie przesadzaj. To jego sprawa i nie możesz go zmusić do zmiany podejścia do życia. Może z czasem się przekona? Ale to musi być jego decyzja.

3. Nie poznawaj od razu całej rodziny

Daj sobie czas z rozwojem tej relacji. Nie musisz od razu odwiedzać całej jego rodziny i Ty nie musisz go zapoznawać od razu ze swoimi bliskimi. Skupcie się na sobie i na rozwoju swojego związku. Oczywiście rodzina jest ważna, ale przyjdzie na to czas. Możecie niepotrzebnie się zrazić, gdy np. Ty poznasz jego despotycznego brata. To, że ktoś z jego rodziny taki jest, nie oznacza, że on też.

4. Miej swoje życie

Tak, tak, to może być trudne. Przecież chcesz z nim spędzać każdą chwilę! Spokojnie, jeżeli relacja się odpowiednio rozwinie, to pewnie zamieszkacie razem, ale teraz nie uciekaj od swojego dotychczasowego życia. Nadal realizuj swoje hobby i spotykaj się ze swoimi przyjaciółmi (co nie oznacza, że nie możesz go zapoznać ze swoją paczką).

Zobacz także: Miłość od pierwszego wejrzenia czy pożądanie?