w

Duża różnica wieku między partnerami. Czy taki związek ma szansę?

Choć to wciąż temat tabu, to jednak wiele osób wchodzi relacje, w których pomiędzy partnerami występuje duża różnica wieku. Taki związek jak najbardziej ma sens, ale trzeba pamiętać o pewnych kwestiach, które mogą go zepsuć. O co dokładnie chodzi?

fot. unsplash.com

1. Inne postrzeganie związku

Gdy między partnerami występuje duża różnica wieku, to oczywistym jest, że moga pojawić się miedzy nimi spore odmienności. Również w kwestii postrzegania miłości czy związku. Starsza strona zazwyczaj posiada bogatsze doświadczenia. „Swoje przeżyła” i dzięki temu jest bardziej świadoma siebie i tego, czego chce w życiu. To właśnie ten partner (czy partnerka) może za bardzo naciskać na pewne zmiany, ponieważ jest przyzwyczajony/a do danego stanu rzeczy. Tutaj, zresztą jak w każdym innym przypadku, kluczowa okazuje się rozmowa. Warto ją podjąć już na wczesnym etapie związku, by dogadać się, że rzeczywiście w życiu chcecie tego samego.

2. (Nie)chęć posiadania dzieci

To często trudny temat nie tylko pomiędzy partnerami, których różni sporo lat. Jednak w tym przypadku zdarza się to najczęściej, gdyż zazwyczaj „starsza strona” ma już potomstwo i nie marzy o tym, aby posiadać więcej. Tymczasem młodszy partner czy partnerka chce doświadczyć w życiu macierzyństwa/tacierzyństwa. Czy można to pogodzić? Będzie to bardzo trudne. Dlatego to kolejny temat, który powinien zostać rozwikłany na wczesnym etapie związku.

3. Uwaga ze strony innych

Związki, w których pomiędzy partnerami występuje duża różnica wieku, są często na językach. Ludzie lubią dyskutować na takie tematy, ponieważ są dość kontrowersyjne. Często jedna ze stron (albo obie) nie do końca sobie z tym radzą. Warto pamiętać, że ludzie zawsze będą rozmawiać o tym, co dzieje się u innych. Nikt nie przeżyje naszego życia za nas. Dlatego nie należy oglądać się na innych. Brzmi banalnie, ale to najprawdziwsza prawda.

4. Problemy w łóżku

To również kwestia, która może dotknąć nawet partnerów w tym samym wieku. Często jednak problemy łóżkowe dotykają pary, w których występuje różnica wieku. Zdarza się bowiem, że u tego starszego partnera czy partnerki mogą pojawiać się pewne trudności w stosunku. Tymczasem druga strona nierzadko jest na innym, seksualnym etapie. W tym przypadku może pomóc pomoc seksuologa.

Zobacz także: 5 oznak, że nie jesteście dopasowani