w

Nie-sama, ale samotna. Po czym rozpoznać związek, w którym miejsce bliskości zajmuje… samotność?

Wchodzimy w miłosny związek z potrzeby bliskości i chęci dzielenia z drugą osobą swoich radości i smutków. Przejście przez życie w samotności jawi się bowiem jako coś niezwykle dotkliwego. Wydaje nam się, że poznanie kogoś, kogo pokochamy z wzajemnością, jest gwarancją szczęścia. Niestety, istnieje sporo kobiet odczuwających dotkliwą samotność, mimo że u ich boku jest mężczyzna, który teoretycznie powinien być najbliższą dla nich osobą.

Jak rozpoznać, że jesteś jedną z tych kobiet?

Uciążliwy smutek

Kiedy idziesz przez życie z odpowiednią osobą czujesz radość i spełnienie. Oczywiście, zdarzają się problemy i gorsze dni, ale potraficie sobie z nimi poradzić. W związku, w którym dominuje samotność, będziesz odczuwała smutek nawet wtedy, kiedy wszystko wydaje się być w porządku. Nie jesteście pokłóceni, nie borykacie się z żadnymi niespodziewanymi trudnościami, a mimo to bezustannie czegoś ci brak.

Brak zrozumienia

Nie możesz liczyć na szczere rozmowy i poczucie psychicznego wsparcia, kiedy trapią cię osobiste problemy. Najczęściej nie czujesz się zrozumiana i powoli zamykasz się w swojej skorupie, wiedząc, że od swojego partnera nie uzyskasz tego, czego aktualnie potrzebujesz. Porozumienie dusz, które wydawało się między wami istnieć, uleciało z biegiem czasu i trudno szukać po nim jakichkolwiek pozostałości.

Za mało bliskości

W waszej codzienności coraz mniej jest bliskości fizycznej. Nawet proste gesty, takie jak całus na powitanie, czy też zwykłe przytulenie, wydają się czymś niezwykle odległym. Twój partner nie widzi jednak problemu lub szybko zapomina o tym, że mówiłaś jak bardzo jest ci tego brak.

Samotne spędzanie czasu

Wolny czas coraz częściej spędzacie osobno, zajęci swoimi sprawami lub zainteresowaniami. Zaczynacie funkcjonować na zasadzie „razem, a jednak osobno”. Dni, w których robicie coś nowego, śmiejąc się i świetnie razem bawiąc, jest coraz mniej. Coraz częściej dręczą cię myśli, że nie jesteś w pełni szczęśliwa i coś cię w życiu omija. Zaczyna do ciebie docierać, że twoim największym problemem jest uciążliwa samotność.