w ,

Nie potrafisz zbudować trwałego związku? Wyjaśniamy dlaczego tak się dzieje!

Dlaczego niektórym ludziom trudno jest znaleźć miłość?

Jeśli nie miałeś szczęścia w miłości i pomimo wielu prób budowania szczęśliwego i stabilnego związku spotykałeś się tylko z rozczarowaniem, to może nadszedł czas, aby przyjrzeć się sobie i zastanowić, dlaczego tak się dzieje.

Wszyscy chcemy miłości w naszym życiu. Wszyscy chcemy się upewnić, że znajdziemy kogoś, kto zaopiekuje się nami, gdy się zestarzejemy. Chcemy mieć pewność, że w końcu znajdziemy szczęście u kogoś, z kim będziemy czuć się bezpiecznie i komu będziemy ufać.

Budowanie związku nie zawsze jest łatwe. Miłość i związki nie są proste.

Poniżej wyjaśniamy jakie zachowania czy mechanizmy psychologiczne sprawiają, że niektórym ludziom jest zdecydowanie trudniej zbudować trwały związek.

Idealizujesz swój związek

Za każdy razem, kiedy zaczynasz się z kimś spotykać, idealizujesz swojego potencjalnego partnera. Pomimo wielu wad, które wydają się oczywiste, Ty zachowujesz się, jakbyś ich nie widział. Musisz pamiętać, że czasem pomimo chemii, która w Tobie pracuje, musisz umieć trzeźwo ocenić sytuacje i zachować racjonalne myślenie.

Brakuję Ci szacunku do samego siebie

Jeżeli chcesz, aby inni cię szanowali, to szanuj samego siebie. Nie oczekuj, że inni ludzie będą Cię szanować, jeżeli ciągle tolerujesz upokarzające zachowania względem Ciebie.

Masz tendencję do naruszania prywatności innych osób

To, że jesteś z kimś w związku, nie oznacza, że ta osoba nie ma prawa do prywatności. Nawet jeżeli jesteś z kimś blisko, to musisz pamiętać, że nie wolno Ci naruszać granic, które Twój partner Ci wyznacza.

fot. pixabay.com

Nie potrafisz wybaczyć

Umiejętność wybaczania jest kluczem do szczęśliwego związku. W każdym związku zdarza się, że jedna strona zawodzi od czasu do czasu, wieczne chowanie urazy nie sprawi, że zacznie układać się Wam lepiej.

Nie jesteś gotowy na związek

Może rzeczywiście nie jesteś gotowy na poważny związek. Być może są sprawy w Twoim życiu, które pochłaniają Twój cały czas i energię. A może po prostu potrzebujesz dojrzeć emocjonalnie, aby w pełni móc powitać i utrzymać miłość, która do ciebie przyjdzie.

Jesteś skupiony wyłącznie na sobie

Może jesteś zbyt samolubny i bardzo skupiony wyłącznie na swoich potrzebach i po prostu nie rozumiesz i nie potrafisz zauważyć potrzeb osoby, w której wydaje Ci się, że jesteś zakochany.