w

Nie mogę przestać o nim myśleć. Jak wyrzucić byłego z głowy?

„Nie mogę przestać o nim myśleć!” – ile kobiet zmaga się z tym po rozstaniu z partnerem? Całe mnóstwo. Niełatwo jest wyrzucić z głowy kogoś, kto był z nami związany i kogo darzyliśmy tak silnymi uczuciami. Teraz on ma swoje życie, a ty nie możesz ruszyć z miejsca, bo twoje myśli ciągle zaprząta były facet. Jak sobie z tym poradzić? W czym tkwi przyczyna problemu?

nie mogę przestać o nim myśleć
Fot. Pexels.com

Nie mogę przestać o nim myśleć – dlaczego?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: nie możesz przestać o nim myśleć, bo wciąż nie jest ci obojętny, czujesz się z nim związana emocjonalnie. Na początku dosłownie każda myśl prowadzi cię do niego. Wszystko ci się z nim kojarzy. Z czasem zdarza się to coraz rzadziej, ale wbrew pozorom nawet przez lata twój były może zaprzątać twoje myśli.

Być może zdołasz się wyleczyć z nieszczęśliwej miłości. Ba! Może to nawet ty go zostawiłaś. Ale to nie zmienia faktu, że ten człowiek był częścią twojego życia. Gdy to się zmieniło, straciłaś na nim kompletnie kontrolę. Myślami próbujesz więc wciąż go przy sobie zatrzymać, choć trochę, bo tak naprawdę boisz się odciąć w 100% od przeszłości.

Jak przestać myśleć o byłym?

Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie tego, co zostało opisane wyżej: że twoje myśli wynikają przede wszystkim z lęku i niepewności o przyszłość. Będzie ci łatwiej, gdy zaczniesz bardziej koncentrować się nie na tym, co było, ale na tu i teraz.

jak przestać myśleć o byłym
Fot. Pexels.com

Przede wszystkim odetnij się od wszelkich bodźców, które mogą powodować, że zaczynasz myśleć o byłym. Usuń z zasięgu wzroku pamiątki po nim, ukryj go w mediach społecznościowych. Staraj się go unikać, jeśli istnieje duże prawdopodobieństwo przypadkowego spotkania. A przede wszystkim nie utrzymuj z nim kontaktu.

Kiedy już wprowadzisz taki detoks, musisz zacząć kontrolować swoje myśli. Odganiaj siłą woli byłego z twojej głowy. Koncentruj się na swoim życiu, na tym, co w danej chwili robisz. Warto spróbować nowych aktywności, które będą na tyle silnym bodźcem, że zaczniesz się skupiać na czymś innym.

Rozpoczęcie nowej drogi

Gdy już uda ci się osiągnąć odpowiedni stan harmonii, musisz w końcu zacząć myśleć o sobie i o tym, jak zaprojektować swoje życie. Nie możesz tkwić w przeszłości, bo czas płynie, a ty go nie zatrzymasz.

Wróć do realizacji planów i marzeń, które kiedyś porzuciłaś. Uaktywnij się towarzysko, by móc poznać nowych ludzi. Wkrótce może trafisz na kogoś, kto ostatecznie zajmie miejsce byłego w twojej głowie, a ty w końcu poczujesz, że zamknęłaś tamten rozdział.