w

Nie mogę o nim zapomnieć, choć wiem, że nie będziemy razem

„Nie mogę o nim zapomnieć!” – ile zdesperowanych, nieszczęśliwie zakochanych kobiet w różnym wieku wypowiedziało kiedyś to zdanie? Zapewne pokaźna liczba. Rozczarowanie miłosne jest nie tylko źródłem okresowo trwającego bólu i smutku, ale często ciągnie się znacznie dłużej. W myślach ciągle krążą wspomnienia o zakończonej relacji lub mężczyźnie, który nas odtrącił. Wyrzucenie ich z głowy wydaje się niemal niemożliwie, choć są one nad wyraz męczące. Jak zapomnieć o kimś, kto już nie jest częścią naszego życia?

nie mogę o nim zapomnieć
Fot. Pexels.com

Dlaczego nie mogę o nim zapomnieć?

Jeśli jesteś nieszczęśliwie zakochana i to uczucie wciąż jest w Tobie silne, to nic dziwnego, że trudno Ci zapomnieć o tej osobie. Ale jest też kilka dodatkowych czynników, które mogą wpływać na ten stan i go przedłużać.

Przede wszystkim możesz mieć poczucie, że da się coś jeszcze zrobić. Być może nie chcesz się pogodzić z porażką i w głębi duszy wciąż widzisz szansę na odzyskanie tego mężczyzny. Twój umysł nastawiony jest na próby zbliżenia się do niego, a nie zapomnienia o nim.

Po drugie wiele zależy również od okoliczności rozstania i Twojego stylu życia. Jeśli jesteś osobą mało towarzyską i rzadko wychodzącą z domu, masz większe predyspozycje do analizowania swojego życia wewnętrznego, emocji i rozpamiętywania. Jeśli natomiast zostałaś porzucona w bardzo krzywdzących dla Ciebie okolicznościach, możesz nie tylko nie móc zapomnieć o swoim byłym, ale i nie być w stanie mu wybaczyć.

Odkochiwanie się w 3 krokach

jak zapomnieć o byłym
Fot. Pexels.com

Co w takim razie zrobić, żeby uwolnić swoje myśli od natrętnych wspomnień o nieszczęśliwej miłości? Przede wszystkim musisz świadomie zaakceptować aktualną sytuację i zacząć na nią patrzeć trochę bardziej neutralnie. Rozstanie czy odtrącenie to trudne doświadczenia, ale nie zaważają o całym Twoim życiu – są typową jego częścią.

Po drugie spójrz trochę bardziej krytycznie na faceta, z którym już nic Cię nie łączy, i na waszą relację. Na pewno nie zawsze było kolorowo, a on nie był chodzącym ideałem. Zrób sobie taki zimny prysznic.

Po trzecie zacznij koncentrować się bardziej na swoim życiu i swoich sprawach. Szukaj codziennie jakichś małych przyjemności i pielęgnuj kontakty towarzyskie. Jeśli teraz czujesz się bardzo osamotniona i nie masz co ze sobą zrobić, to znak, że powinnaś coś zmienić!