w

Narzekasz, że nie możesz poznać nikogo interesującego?  Sprawdź, czy nie popełniasz kluczowych błędów

Minęły już czasy, kiedy większość dwudziestolatek miała narzeczonych lub była tuż po ślubie.

Obecnie, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, inaczej podchodzą do zawierania bliskich związków. Spora część młodych ludzi jest bardziej świadoma swoich potrzeb i daje sobie czas na znalezienie prawdziwej miłości. Może się jednak zdarzyć, że czas ten niepokojąco się wydłuża, a na horyzoncie nie widać nikogo, z kim chciałoby się spędzić resztę życia.

Brzmi znajomo? Jeśli narzekasz, że nie możesz poznać kogoś interesującego, sprawdź, czy nie popełniasz poniższych błędów.

Brak u ciebie przestrzeni na nowy związek

Masz dobrze sprecyzowane zainteresowania, którym lubisz się poświęcać, a także grono oddanych przyjaciół, z którymi uwielbiasz spędzać czas. W związku z tym każdy twój dzień jest wypełniony do granic możliwości. Nie masz czasu, aby zrobić coś innego i poznać nowych ludzi. Nawet, kiedy masz nieco luźniejszy wieczór, zazwyczaj spędzasz go w gronie „starych” znajomych. Mając niezwykle napięty harmonogram dnia i obracając się ciągle w tym samym towarzystwie, nie tworzysz odpowiedniej przestrzeni na nową relację.

Jesteś przesadnie ostrożna

Niby chcesz kogoś poznać, ale kiedy nadarzy się okazja do rozmowy, szybko ją ucinasz, nie pozwalając na rozwój danej znajomości. Traktujesz nowo poznanych ludzi z dużą rezerwą i jesteś bardzo ostrożna w zawieraniu kontaktów interpersonalnych. Ostrożność co prawda jest wskazana w relacjach z nieznajomymi, ale jej przesadna forma może zamknąć ci drogę do poznania wielu wartościowych ludzi.

Twoja wizja związku jest zbyt wyidealizowana

Marzysz o romantycznym związku i chciałabyś, żeby wszystko od samego początku wyglądało tak, jak w twoich wyobrażeniach. Przy pierwszym spotkaniu powinno od razu zaiskrzyć, a kandydat na partnera powinien spełniać długą listę twoich oczekiwań. Zbyt idealistyczna wizja związku sprawia jednak, że zawsze coś jest nie tak. Warto więc czasem odpuścić i otworzyć się na to, co przynosi rzeczywistość. Może okaże się nawet lepsza, niż twoje sztywne wyobrażenia?

Traktujesz wejście w związek jako zadanie do wykonania

Innym błędem, który może stać na drodze do znalezienia miłości, jest traktowanie wejścia w związek zbyt zadaniowo. Ustalanie, że w tym roku zamierzasz kogoś poznać i koncentrowanie się na tym z całych sił, może przynieść odwrotny skutek do zamierzonego. Lepiej zrobisz, kiedy przyjmiesz postawę, w której działasz w tym kierunku, ale nie narzucasz sobie presji. Nie szukasz na siłę, ale z ciekawością i ekscytacją patrzysz na to, co przyniesie przyszłość.