w

Moc gestów i słów – sprawdź, jaki masz wpływ na zachowanie mężczyzny!

Wiele kobiet z zazdrością spogląda na pary, w których mężczyzna jest szarmancki, opiekuńczy i pomocny wobec swojej partnerki. Ubolewają, że ich ukochany nawet w połowie nie posiada tylu wspaniałych cech, co mąż koleżanki. Choć dużo zależy tutaj od charakteru czy wychowania, jest jeszcze jeden ważny czynnik, wpływający na zachowanie mężczyzny.

jak znaleźć miłość
Moc gestów i słów – sprawdź, jaki masz wpływ na zachowanie mężczyzny! / Pexels

Mało kto zdaje sobie sprawę, że są nim… reakcje kobiety. Możesz bowiem wzmacniać pozytywne cechy swojego partnera albo wręcz przeciwnie – sprawiać, że zgasną jego wszelkie starania. Jakie zachowania są szczególnie ważne?

Chwalenie i docenianie

Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby twój facet starał się i pokazywał swoje dobre strony, jest docenianie jego wysiłków. Nawet najbardziej wytrwała osoba straci zapał, jeżeli jej działania nie zostaną zauważone lub co gorsza, spotkają się z nieuzasadnioną krytyką. Zamiast marudzić i skupiać się na niedociągnięciach, staraj się chwalić drugą osobę. Zobaczysz, że wyjdzie ci to na dobre.

Unikanie generalizacji

Chcąc, aby ktoś zmienił swoje postępowanie absolutnie nie powinnaś generalizować. Unikaj wyrażeń typu „ty zawsze…” lub „ty nigdy…” nawet, jeżeli naprawdę często zauważasz te same błędy. Po takich słowach raczej nie doczekasz się poprawy, a jedynie zniechęcisz kogoś do podejmowania jakichkolwiek wysiłków.

fot. Canva
Jakie zachowania są szczególnie ważne w związku? / Canva

Przypisywanie pozytywnych cech

Chciałabyś, żeby twój facet miał jakąś cechę? Zacznij mu ją przypisywać! Jeśli będziesz mu powtarzać, że jest świetnym organizatorem i zawsze możesz na niego liczyć, nie będzie chciał stracić tak świetnej opinii. Postara się, aby rzeczywiście było tak, jak mówisz. Twoje słowa mają większą moc, niż ci się wydaje!