w

Miłość, która podcina skrzydła. Kiedy masz z nią do czynienia?

Z założenia miłość powinna nadawać naszemu życiu kolorów oraz sprawiać, że rośniemy w siłę. Niestety, nie zawsze tak się dzieje. Istnieje wiele związków, w których bliskie osoby zamiast dawać wsparcie, bezustannie podcinają skrzydła. Jakie zachowania twojego partnera mogą wskazywać na taką postawę?

fot. pixabay.com

Krytykuje i umniejsza twoją wartość

Partner podcinający skrzydła niezwykle często krytykuje twoje działania. Jest o wiele bardziej skłonny wytknąć ci błędy, niż zauważyć to, co zrobiłaś dobrze. Zdarza ci się słyszeć komentarz, że do czegoś się nie nadajesz lub jest cała masa osób, które zrobią to lepiej niż ty.

„Niewinnie” żartuje

Popełniłaś gafę lub niewielki błąd? Przy najbliższej okazji twój ukochany z zapałem opowie o wydarzeniu rodzinie lub znajomym, wyolbrzymiając twoją niezdarność lub rzekomy brak wiedzy. Kiedy poczujesz się z tym niekomfortowo i zwrócisz uwagę, aby tak nie robił, twoje uczucia nie zostaną uszanowane. Usłyszysz bowiem, że wymyślasz, bo przecież były to tylko żarty.

Odwodzi od wszelkich pomysłów

Jesteś podekscytowana swoim nowym pomysłem dotyczącym pracy? A może masz ochotę zacząć tańczyć lub uprawiać jakiś sport? Niemal zawsze musisz wysłuchać szeregu argumentów, które mają za zadanie zniechęcić cię do planów. W efekcie tracisz zapał i sama zaczynasz wątpić w powodzenie swoich działań.

Jeśli te i podobne zachowania obserwujesz w swoim związku, może świadczyć to o tym, że twój partner nie zwraca należytej uwagi na twoje potrzeby. Porozmawiaj z nim i powiedz wprost, że potrzebujesz więcej wsparcia i zrozumienia. W przeciwnym razie, twoja wiara w siebie z miesiąca na miesiąc będzie spadać, co negatywnie wpłynie na twoje plany, ambicje i poczucie szczęścia.