w

3 powody, dla których łatwiej zakochujemy się latem

Miłość. Często lubi pojawić się całkowicie niespodziewanie, wzbudzają przeróżne emocje, jednak stając się miłym gościem w naszym życiu. Są jednak momenty w życiu, w których znalezienie drugiej połówki staje się znacznie prostsze.

Jednym z nich jest lato. Oto trzy podstawowe powody, dla których zaangażowanie uczuciowe cieplejszą porą jest zdecydowanie prostsze:

Latem częściej wychodzimy z domu

Spotkania ze znajomymi na świeżym powietrzu, festiwale, wyjścia na miasto, jak również ciepłe wieczory, zachęcają do spędzania czasu poza domem. Będąc w dużych skupiskach ludzi lub na kameralnych grillach łatwiej jest nam poznać kogoś nowego.

Sprzyja nam aura pogodowa

Wspomniane wcześniej ciepło zachęca do wielu aktywności. Latem, poszukujemy także promieni słonecznych, ze względu na wytwarzaną przez słońce witaminę D, której deficyt mamy w miesiącach zimowych. Dzięki temu, mamy bardziej romantyczny nastrój.

Mamy zdecydowanie lepsze samopoczucie

Miesiące wakacyjnie to czas, w którym częściej się uśmiechamy i jesteśmy zdecydowanie bardziej radośni. Uśmiech działa przyciągająco, sprawiając, że stajemy się bardziej atrakcyjni i przyciągamy innych ludzi do siebie. Nasz pozytywny nastrój wpływa na otoczenie, które zaczyna nam sprzyjać. W takich okolicznościach, spotkanie nowej osoby wcale nie jest tak trudne.