w

Jeśli ktoś kogoś kocha, to nie robi tych rzeczy…

On mówi, że Cię kocha, ale ciągle masz wątpliwości czy mówi prawdę? Miłość to przecież nie tylko wyznania słowne, ale przede wszystkim czyny. Jeżeli ktoś kogoś naprawdę kocha, to nie zachowuje się wobec drugiej osoby toksycznie czy w jakikolwiek inny, raniący sposób.

Poniżej przytaczamy 5 rzeczy, których nie robi się, gdy darzy się prawdziwą miłością swoją drugą połówkę.

Płacząca kobieta
Fot. Pexels.com

Zabranianie czegoś

Druga osoba nie może Ci czegoś zabronić. Jesteś samodzielną, dorosłą jednostką. To Ty decydujesz o tym, co robisz. Oczywiście jeżeli jesteś z kimś w związku, to zależy Ci na dobru drugiej osoby. Nie chcesz celowo sprawiać jej przykrości. Jednak jeżeli „ukochany” mówi Ci, że zabrania Ci wyjść do koleżanki, to coś jest nie tak.

Gdy działasz wbrew niemu, a on śmiertelnie się obraża, to też coś nie gra. Związek to partnerstwo, jesteście równi. Dbacie o siebie nawzajem i o siebie samych.

Mówienie: „Okropnie wyglądasz”

Krytykowanie czyjegoś wyglądu, nie tylko w związku, nie jest w porządku. To jak ktoś się prezentuje, jest tak naprawdę jego sprawą. Jeżeli ostatnio przytyłaś, albo Twoja cera nie ma najlepszych dni, to tak po prostu bywa. To nie jest ani dobre ani złe. On nie ma prawa mówić Ci, że wyglądasz okropnie.

Używanie tego typu słów rani, nie ma na celu nic dobrego, nie wyraża troski o ukochaną osobę. Przecież kochasz partnera, powiedziałabyś mu kiedykolwiek, że wygląda okropnie? No właśnie.

Karanie

Zrobiłaś coś, co mu się nie spodobało? Na przykład zostałaś dłużej w pracy, albo umówiłaś się na sobotę z koleżanką? W porządku, nie musi wszystkiego akceptować. Gorzej jeżeli obraża się na Ciebie tak bardzo, że zaczyna Cię karać. Np. nie odbiera od Ciebie telefonu przez cały dzień, nie przychodzi na noc itd. Chyba jesteś już za duża, by odbierać karę, prawda? Tym bardziej za nic.

Obrażanie

Twój partner przeklina do Ciebie? Nazywa Cię najgorszymi słowami? Tłumaczysz sobie, że robi to przecież tylko w kłótni, tak to już jest, emocje i te sprawy. Pamiętaj, że nikt nie ma prawa nikogo obrażać, tym bardziej przekleństwami. Nie pozwól na to. To agresja słowna.

Wyznanie „kocham Cię” to często za mało. Czyny się większe niż słowa. Pamiętaj o tym.

Zobacz także: 5 toksycznych zdań. Jeżeli Twój partner Ci to mówi, to powinna zapalić się czerwona lampka.