w

Jak się szczęśliwie zakochać? Przepis na miłość istnieje!

Jak się szczęśliwie zakochać? Tego pytania nie zadają osoby, które są już w satysfakcjonującym związku. Ani na ogół te, które mają za sobą już kilka lepszych lub gorszych miłosnych doświadczeń. Mnóstwo ludzi jednak wciąż szuka przepisu na miłość idealną i chce dostać dokładną instrukcję: gdzie szukać, jak szukać i skąd wiedzieć, że się znalazło. Spróbujmy im pomóc.

jak się szczęśliwie zakochać
Fot. Pexels.com

Czym jest szczęśliwa miłość?

Wyjaśnijmy sobie najpierw, co to w ogóle znaczy „szczęśliwie się zakochać”. Dla wielu osób to po prostu z wzajemnością. Ale to przecież nie wszystko. Nie chodzi wyłącznie o to, żeby dobrze trafić, wybrać tę osobę, która potencjalnie odwzajemni uczucie. Zakochanie to najczęściej proces, a nie strzała amora.

Najważniejsze, by akceptować drugą osobę tak, jak akceptuje się siebie, dostrzegać w niej te dobre strony, które są dla nas najistotniejsze, i czuć, że ona to odwzajemnia. Skutkiem ubocznym tego będą wspólne życiowe cele, zainteresowania, a nawet poczucie humoru.

Jak się szczęśliwie zakochać?

Ponoć każdy w każdym może się zakochać. Wystarczy wymienić ze sobą 36 pytań i odpowiedzi, a następnie przez 4 minuty patrzeć sobie w oczy w ciszy. Niektórzy twierdzą, że to naprawdę pierwszy krok do tego, by stanąć razem na ołtarzu.

jak znaleźć miłość
Fot. Pexels.com

Tak naprawdę chodzi jednak przede wszystkim o to, by pokochać samego siebie. Przestań myśleć, że jesteś beznadziejna i że idealni, w Twoich oczach, faceci nie zwracają na Ciebie uwagi. Zacznij doceniać siebie i innych oraz wybaczać błędy i wady. Zakochanie się okaże się znacznie prostsze!

Czego unikać w miłości?

Fakt, że nie idealizujemy drugiej osoby i nie próbujemy szukać w niej tylko naszej drugiej połówki jabłka, księcia z bajki czy tego jedynego, chroni nas przed rozczarowaniami. Chodzi o to, żeby wskazać swoje potrzeby i priorytety, ale nie przeprowadzać castingu, w którym eliminujemy w pierwszym etapie każdego, kto nie spełnią wyśrubowanych wymagań.

Pamiętaj, że nic na siłę. Nie wmawiaj sobie presji, że musisz się zakochać, bo nic z tego nie będzie. Nie szukaj też kogoś, kto uzupełni Twoje braki. Zamiast tego otwórz się na ludzi i na uczucie, a na pewno doświadczysz go już wkrótce.