w ,

Jak pozbierać się po trudnym rozstaniu i znowu poczuć się dobrze.

Wszystkie rozstania mogą być trudne, jeśli spojrzeć na nie z odpowiedniej perspektywy. Jedyna rzecz, jaka może nam pomóc poczuć się znowu dobrze to wiedza jak sobie z tym poradzić.

1# Daj upust swoim emocjom.

To w porządku, kiedy czujemy się źle. Najważniejsza rzecz, jaką należy robić to dać upust swoim emocjom. Nie powinniśmy kumulować złych emocji w sobie. Więc jeśli czujesz się fatalnie, wykrzycz to, wypłacz, rzuć czymś o ścianę, a poczujesz ulgę.

2# Pozwól emocjom minąć.

Przeżywanie tych samych emocji wciąż od nowa nie pomoże. Kiedy już się wypłaczesz i wykrzyczysz, daj im odejść, nie analizuj sytuacji wiele razy, nie rozpamiętuj, to nie pomoże, tylko zaszkodzi.

3# Pozbądź się rzeczy, które przypominają ci byłego już partnera.

Wszystkie albumy ze zdjęciami, płyty i ubrania, które ci po nim/niej zostały – trzeba się tego pozbyć. Wyrzuć, oddaj, zrób co chcesz, ale usuń ze swojego otoczenia.

4# Odwróć swoją uwagę przez spotkania z przyjaciółmi.

Im mniej myślisz o rozstaniu, tym lepiej. Daj sobie czas, czas leczy rany a ten czas dobrze spędzać w towarzystwie oddanych przyjaciół.

5# Usuń byłego partnera z sieci społecznościowych i wykasuj numer telefonu.

Nie potrzebujesz sobie o nim/niej przypominać. Im częściej będziesz go widywać, tym trudniej będzie ci o nim zapomnieć. Może być to trudne, ale wykasuj jego numer telefonu, chociażby po to, żeby cię nie korciło do niego napisać, czy zadzwonić.

6# Zrób sobie prezent.

To może być coś słodkiego albo nowy ciuch. To może być cokolwiek ważne, aby sprawiło ci przyjemność i żebyś poczuła się dobrze.

7# Daj sobie czas.

Ważne jest, aby zrozumieć, że nawet złamane serce poprzez upływ czasu może się wyleczyć. Oddychaj głęboko i przeżywaj dzień po dniu, a po jakimś czasie poczujesz się w końcu lepiej.

Pomyśl o zerwaniu jak o ranie fizycznej na ciele. Złamana noga też nie zagoi się w jeden dzień. Żeby ją wyleczyć, potrzebujesz lekarstw, odpoczynku a przede wszystkim czasu. Z rozstaniem jest podobnie tylko lekarstwa trochę inne.