w

Jak pomóc komuś pozbyć się bagażu emocjonalnego i poczuć się wolnym.

Bagaż emocjonalny to wszystkie zranienia, jakich doświadczyliśmy w przeszłości, które przeszkadzają w relacjach z innymi ludźmi. Niektóry obarczeni są nimi bardziej a niektórzy mniej.

Oto kilka rad jak pomóc ukochanej osobie pozbyć się tego balastu.

fot. unsplash.com

1# Czyny wyrażają więcej niż słowa.

Nie obiecuj, nie zapewniaj o wielu rzeczach, o których ta osoba była już zapewniana. Przemień swoje słowa w czyny a zyskach jej ogromne zaufanie.

2# Przymknij oczy na wyolbrzymianie sytuacji.

Ludzie z dużym bagażem emocjonalnym często reagują nie adekwatnie do sytuacji, a to dlatego, że przez to, co doświadczyli, nie są w stanie znieść więcej. Przymknij na to oko, zamiast się denerwować, okaż mu swoje wsparcie.

3# Zachęć do dania upustu emocjom.

Często ludzie z bagażem emocjonalnym duszą w sobie wiele sytuacji i emocji z nimi związanych. Zachęć więc swojego partnera do rozmowy, a czasem daj się wypłakać, to wiele dla niego znaczy.

4# Odejdź, jeśli musisz.

Czasem zdarza się, że ten bagaż, który dźwiga twój partner, jest tak ogromny, że staję się przeszkoda nie do pokonania. Czasem nie można już kolejny raz wybaczyć. Gdy czujesz, że twoje życie w związku z tą osobą przypomina przejażdżkę kolejka górską bez końca, to może należy z niej wysiąść.

5# Są ludzie, których nie da się ocalić.

Ci ludzie kurczowo trzymają się swojego bagażu emocjonalnego i dodatkowo wciągają w niego innych. Nie zdają sobie sprawy z chaosu, który tworzą wokół siebie, jak również i ze zranień, których są sprawcami.