w

Jak odnaleźć w życiu pasje i podążać za głosem swego serca?

Czy zdarzało ci się z zazdrością patrzeć na ludzi, którzy łączą pracę zawodową ze swoją pasją? Być może wzdychałaś wtedy z myślą, że „taki to ma szczęście” i wracałaś do swoich nudnych obowiązków. Nie przyszło ci bowiem do głowy, że ty również możesz być jedną z takich osób. Mimo że często wydaje się to odległe i nierealne, większość z nas przy odrobinie wysiłku jest w stanie odnaleźć to, co napędzi go do działania i przyniesie wewnętrzny spokój.

fot.pixabay.com/xusenru

Jakie kroki powinnaś podjąć, żeby odnaleźć swoje pasje?

Zastanów się, co nie sprawia ci radości

Na początku, nieco na opak, zastanów się, co zdecydowanie nie należy do twoich pasji. O wiele łatwiej jest bowiem wykluczyć obszary, w których się nie odnajdziesz, niż od razu odnaleźć ten właściwy. Jeśli twoja praca od dawna nie daje ci satysfakcji, przyjmij to do swojej świadomości. Być może na ten moment nie widzisz perspektyw na wielkie zmiany, ale możesz stać się otwarta na nowe możliwości. Może nie przyjdą teraz, lecz za rok lub dwa?

Przywołaj wspomnienie dzieciństwa

Powróć oczami wyobraźni do lat, kiedy byłaś dzieckiem lub wkraczałaś w etap nastolatka. Jak widziałaś wtedy przyszłość i kim chciałaś być? Niektóre z pomysłów mogą być śmieszne i zupełnie niezgodne z tym, kim jesteś teraz, a niektóre mogą okazać się skarbnicą wiedzy o sobie samym. To właśnie w dzieciństwie podążamy za tym, co czujemy i czego pragniemy w głębi duszy. Później jednak pragnienia te zostają zasłonięte przez oczekiwania społeczeństwa lub dążenie do finansowego dostatku. Mentalny powrót do bycia dzieckiem może cię więc pozytywnie zaskoczyć.

Doświadczaj i smakuj

Nie oczekuj, że w jeden dzień odkryjesz swoja ukrytą pasję. Czasami trzeba przejść przez wiele doświadczeń, aby odkryć te, które dają największą radość. Próbuj nowych rzeczy, „smakuj” życia, a zdobyta wiedza o sobie samym da ci więcej, niż może się wydawać.

Skup się na życiu wewnętrznym

Nawet, jeśli do tej pory twardo stąpałaś po ziemi i zauważałaś tylko to, co dostępne gołym okiem, spróbuj otworzyć się na swoje wnętrze. Być może kluczowe okażą się tutaj chwile spędzone w samotności, zauważanie i nazywanie swoich uczuć, a może spokojne oddanie się medytacji. Uzyskana dzięki temu psychiczna równowaga pozwoli ci z nadzieją spojrzeć na świat.

Zaufaj swojej intuicji

Zapomnij o społecznych oczekiwaniach i o tym, co wydaje ci się najbardziej rozsądne. Zacznij coraz częściej słuchać swojej intuicji i za nią podążać. To właśnie ona często zawiera odpowiedzi na nurtujące cię pytania.