w

Idealny związek – czy istnieje?

Marzeniem wielu osób jest stworzenie idealnego wręcz związku. Czy osiągnięcie takiej sielanki jest w ogóle możliwe? Czy chodzi o spotkanie tej jednej, jedynej połówki jabłka? Niekoniecznie.

Dobry związek to przede wszystkim zaangażowani partnerzy, którzy ze sobą współpracują. Podtrzymują ogień tej relacji i przede wszystkim – dużo ze sobą rozmawiają. Są także inne kwestie, które sprawiają, że relacja jest bardzo udana, wręcz perfekcyjna.

O co dokładnie chodzi?

Para
Fot. Pexels.com

Przyjaźń

Jeżeli chcesz partnera, z którym będziesz iść przez życie w szczęściu, to znajdź sobie kogoś, kto nie tylko będziesz Twoim mężem czy kochankiem, ale przede wszystkim przyjacielem. Ukochani muszą się po prostu lubić, wręcz uwielbiać. Podzielać wiele poglądów, mieć podobne poczucie humoru. Dobrze by lubili żartować, wygłupiać się i po prostu spędzać ze sobą czas.

W wielu związkach partnerzy mają zupełnie odmienne hobby. To może się udać, choć warto zadbać o ulubione, wspólne formy spędzania czasu. Opcji jest mnóstwo.

Wzajemne docenianie się

Jeżeli zwiążesz się z kimś, kogo bardzo kochasz i na którym bardzo Ci zależy, to wspaniale! Bądź za to wdzięczny/a. Nie wszyscy mają to szczęście. Doceniaj ukochaną osobę, a tym samym dasz jej dowód na to, że bardzo się cieszysz, że jest w Twoim życiu. Poświęcaj uwagę ukochanemu/ukochanej. Ta również to doceni i odwdzięczy się tym samym.

Wspólne rozwiązywanie problemów

Kłótnie się zdarzają, to normalne. Choć pewnie wszyscy byśmy chcieli, aby ich nie było. Trzeba jednak powiedzieć, że do sprzeczek, także tych bardzo poważnych, trzeba dojrzeć. Jeżeli zaczynasz się kłócić, ochłoń, nie wypowiadaj w złości gorzkich słów. Najpewniej później będziesz ich żałować.

W takich sytuacjach często mówimy rzeczy, o których normalnie nawet byśmy nie pomyśleli. Rozmawiajcie na spokojnie, najpierw ochłońcie. To pomoże szybko i sprawnie rozwiązać mniejszy czy większy konflikt.

Sprawy intymne

Jeżeli to dogadacie, to macie dużą szansę na bardzo udaną, bliską relację. Rozmawiajcie o sprawach intymnych – o swoich oczekiwaniach, pragnieniach i przede wszystkim problemach.

Zobacz także: 5 oznak, że nie jesteście dopasowani