w

Gdy Twój partner Cię denerwuje…

Masz wrażenie, że jednak nie pasujecie do siebie ze swoim partnerem? Za wiele Was różni? Twój partner ma cechy i zachowania, które po prostu Cię denerwują? Być może rzeczywiście czas pomyśleć o rozstaniu, ale… może warto najpierw to dobrze przemyśleć?

Czasem wydaje nam się, że gdzieś na świecie jest osoba, która lepiej do nas pasuje, z którą jesteśmy w stanie lepiej się dogadać. Dlatego nierzadko kończymy nasze związki i szukamy nowego. Liczymy, że będzie lepszy, że wcale nie trzeba będzie iść na tyle kompromisów i wkładać mnóstwa pracy. Nierzadko okazuje się, że to utopia, bo przychodzi kolejny związek, a wraz z nim nowe problemy. Zanim zerwiesz ze swoim partnerem, dobrze się zastanów, czy aby na pewno tego chcesz. Potem może być za późno.

problemy w związku
Fot. Pexels.com

Każdy jest inny

Twój partner ma inne poglądy na temat jedzenia niż Ty? Ty jesteś od lat wege, a on/ona nie daje się przekonać? Uszanuj to! Zastanów się, jakby to wyglądało na odwrót. Np. Ty uwielbiasz tenisa, a Twój miłość ciągle powtarza Ci, że to niezdrowa dyscyplina, bo rozwija głównie jedną część ciała i wręcz zmusza Cię do pokochania biegania, którego Ty nienawidzisz. Fajnie by Ci było? Na pewno nie.

Ma inny tryb życia

Ty działasz szybko, wstajesz rano i szybko masz zrealizowane podstawowe obowiązki. Twój ukochany/Twoja ukochana ma słabsze tempo działania. Nie wynika to ze złej woli, a po prostu przyzwyczajeń i osobowości. Czy to coś złego? Czy krzywdzi Cię tym, że wolniej robi śniadanie? Weź pod uwagę, że ludzie są różni także pod kątem działania i to jest jak najbardziej w porządku.

Lubi spędzać czas z rodziną

Twoja druga połówka bardzo kocha swoją rodzinę i spędza z nią mnóstwo czasu? To chyba dobrze, prawda? Aaa, Ty jesteś zazdrosny/zazdrosna? Pamiętaj, że nie jesteś pępkiem świata. Twój ukochany/Twoja ukochana ma prawo do spędzania czasu z bliskimi.

Mało zarabia i nie ma wielkich ambicji

Nie wszyscy są stworzeni do tego, by zarabiać wielkie pieniądze i mieć wysokie stanowiska. Tak jest skonstruowany świat. Przeszkadza Ci to, że Twoja druga połówka nie ma wygórowanych ambicji? Coś jednak Cię w niej urzekło, prawda? Dopóki nie żeruje na Twoich pieniądzach, wszystko jest okej.

Pamiętaj, nic na siłę. Jednak zanim podejmiesz decyzję o rozstaniu, dobrze to przemyśl.

Zobacz także: 4 rzeczy, których nie mówi się mężatce