w

Gdy facet znika po pierwszej randce – co to oznacza?

W dobie aplikacji randkowych niemal każdy, kto usiłuje kogoś poznać, nawiązuje kontakt przez Internet, by następnie, jeśli wszystko pójdzie dobrze, spotkać się na żywo. Randka w realu może być źródłem rozczarowań lub dalszych nadziei, ale najgorzej, gdy wrażenia każdej z osób są inne. Zdarzyło ci się, że po pozornie udanym spotkaniu twoja sympatia przestała się odzywać? Nie jesteś sama. Zobacz, co robić, gdy facet znika po pierwszej randce.

facet znika po pierwszej randce
Fot. Pexels.com

Facet znika po pierwszej randce – bez powodu?

Właściwie takie zachowanie zawsze ma swój powód, a czy jest w dobrym stylu – to już inna sprawa. Najbardziej intuicyjną rzeczą, jaka nam przychodzi do głowy, to że facet po pierwszej randce postanowił zrezygnować z tej znajomości. Nie zaiskrzyło, nie spodobałaś mu się, a może po prostu równolegle poznał kogoś innego i inwestuje w inną relację.

Bywa jednak i tak, że tego typu zachowanie wynika ogólnie z trudnego charakteru takiej osoby, która nie bardzo liczy się z cudzymi uczuciami, nie szanuje czyjegoś czasu i lubi trochę manipulować.

Ghosting, zombieing i inne nowinki

Od pewnego już czasu mówi się dużo o „anty-trendach” randkowych, które narodziły się wraz ze spopularyzowaniem aplikacji typu Tinder. Każde z tych specyficznych zachowań otrzymało nawet oddzielną, pochodzącą z angielskiego, nazwę.

facet nie odzywa się po randce
Fot. Pexels.com

Jeśli facet znika po pierwszej randce, możemy mieć do czynienia z ghostingiem lub zombieingiem. Tak naprawdę obie postawy są dość podobne. Facet niczym duch znika bez słowa wyjaśnienia lub urywa kontakt, a potem nagle nieoczekiwania go wznawia, również nie tłumacząc się specjalnie.

Jak się zachować, gdy on cię ignoruje

W przypadku ghostingu czy zombieingu trzeba dość zdecydowanie postawić granice. Jeśli jego zachowanie cię rani i męczy, lepiej samej urwać kontakt, przynajmniej na dłużej. Powinnaś podjąć maksymalnie jedną próbę odezwania się do takiego faceta. Jeśli nadal będziesz miała wrażenie, że jego intencje nie są do końca szczere, odpuść.

Przede wszystkim jednak nie obarczaj się winą. To prawda, że spotkanie mogło wydawać się udane tylko z twojej perspektywy. Nie ponosisz jednak odpowiedzialności za to, jakie zrobiłaś na kimś wrażenie. Nie oczekuj, że każdy cię polubi. Bez żalu szukaj dalej „tego czegoś”.