w

Dlaczego posiadanie zainteresowań jest ważne w życiu człowieka?

Pasja jest tym elementem w życiu, do którego nikt nas nie zmusza. Szef nie stoi na mecie, gdy właśnie osiągnęliśmy życiowy czas w maratonie i nie krzyczy „popraw to!”.

Nauczyciel z liceum nie stoi za nami na kursie malarstwa i nie mówi „zdecydowanie nie taką miałeś wizję”. Wszystko to wynika z naszej własnej chęci rozwoju i doskonalenia się w tym co kochamy.

Dlaczego w takim razie zainteresowania są tak niezwykle ważne?

Po pierwsze, jest to rodzaj oderwania się od rzeczywistości. Kiedy wykonujesz rzeczy przyjemne, w swoim własnym rozumieniu, uspokajasz się, wyciszasz, czerpiesz ogromną satysfakcję ze zdobywania nowych umiejętności. Nic nie działa tak dobrze na człowieka jak rozwój własnych zainteresowań.

Po drugie, otwierasz się na świat. Kiedy całkowicie poświęcasz się swojemu hobby, jest bardzo duża szansa, że poznasz ludzi, który ten świat rozumieją, akceptują i jest on dla nich tak samo ważny. Poczucie przynależności to jedna z podstawowych potrzeb każdego z nas. Warto więc otaczać się osobami, które lubią podobne rzeczy, choć oczywiście, dobrze jest poszerzać swoje horyzonty i nie zamykać się jedynie w wąskiej grupie.

Po trzecie, zainteresowania są niezwykle seksowne! Oczywiście, należy potraktować to z pewnego rodzaju dystansem, jednak jest w tym spore ziarno prawdy. Poznając kogoś nowego, często padają pytania o zainteresowania. Warto wówczas powiedzieć szczerze o swoich własnych, na pewno wzbudzimy tym samym ciekawość drugiej strony.

Zainteresowania to nie tylko sport czy malarstwo. Czytanie książek, bitwy historyczne, modelarstwo – wszystko co wzbudza nasze pozytywne emocje i zachęca nas do działania jest pasją, o czym warto zawsze pamiętać.