w ,

Dlaczego dobrzy ludzie częściej cierpią?

Życie nie jest łatwe. Dużo jest wokół nas osób, które wydają się fałszywe, wzbijają się szczeblach kariery po trupach, tylko szukają okazji, żeby innym zaszkodzić.

Pomimo tego na swojej drodze spotykamy też ludzi dobrych, takich, dzięki którym odzyskuje się wiarę w człowieczeństwo. Niestety te dobre osoby są tymi, którzy cierpią najwięcej.

Postaramy się wytłumaczyć, dlaczego tak się dzieje.

Dobrzy ludzie nie narzekają

Te osoby cierpią w milczeniu. Nie usłyszysz od nich narzekań, pomimo że akurat w swoim życiu mogą zmagać się z poważnymi problemami.

Nie pozwalają cierpieć innym

Oni pozwolą zranić siebie, ale nie pozwolą zranić innych. To nie jest tak, że biorą na siebie krzywdy innych, ale jakby roztaczają płaszcz ochronny nad osobami, które kochają i nie pozwalają im brać udziału w ich cierpieniu.

Są bardzo empatyczni

Potrafią doskonale wyczuć emocję innych ludzi. Wiedzą co to znaczy, kiedy cierpi ktoś inny. Z tego powodu bardzo często nie dają upustu swojej złości, gdyż nie chcą, aby inni przez to cierpieli.

Są bezinteresowni

Są bezinteresowni i hojni i nic nie mogą na to poradzić. Nawet jeśli mają mało, to zawsze się podzielą. Wolą samemu być głodnym niż pozwolić być głodnym drugiemu człowiekowi.

Wolą cierpieć niż ranić innych

Dlatego bardzo często cierpią w samotności. Nie chcą angażować innych w swoje problemy. Toczą swoje bitwy zupełnie sami.