w

Czy to jeszcze miłość czy tylko przyzwyczajenie? Sygnały, które pokazują, że uczucia wygasły

Nawet najlepiej dobrane pary przechodzą czasami burzliwe chwile. Kłótnie i nieporozumienia są naturalnym zjawiskiem i nie szkodzą związkowi, o ile zostają w porę zażegnane. Zdecydowanie gorszą sytuacją jest brak interakcji pomiędzy partnerami.

Jeżeli dwie osoby przejawiają coraz mniejsze zainteresowanie sobą, a do tego pojawia się niepewność odnośnie uczuć, może to świadczyć o tym, że łączy ich już nie miłość, a zwykłe przyzwyczajenie.

Jakie sygnały pokazują, że gorące uczucie jest już tylko przeszłością?

Trudności w nazwaniu swoich uczuć

Najczęściej zaczyna się od trudności w nazwaniu tego, co czujesz do partnera. Niegdyś bez wahania powiedziałabyś, że darzysz go miłością, ale teraz coraz częściej pojawiają się wątpliwości. Zauważasz, że oddalacie się od siebie, a słowo „kocham cię” już dawno nie padło z twoich ust.

Obojętność zamiast prawdziwych emocji

Relacja, na której nam zależy wywołuje wiele emocji- zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Złość czy smutek w odpowiedzi na zachowanie drugiej osoby to znak, że jej zachowanie jest dla nas ważne. Największym sygnałem, że miłość wygasa jest natomiast pojawiająca się obojętność.

Jeśli wizja twojego mężczyzny w bliskim towarzystwie innej kobiety nie wywołuje większych emocji, a do tego nawet nie chce ci się z nim kłócić, to zdecydowany sygnał, że na wskrzeszenie uczuć jest już za późno.

Rutyna, której nie sposób zwalczyć

Rutyna dopada wiele długotrwałych związków. Kiedy jednak dwojga ludzi łączy prawdzie uczucie będą oni potrafili popracować nad swoim związkiem w momencie zaistnienia takiej potrzeby. Jeśli przeszłaś już wiele rozmów ze swoim parterem, a w waszym życiu nadal nic się nie zmieniło, to znaczy, że któremuś z was nie zależy na odbudowie relacji.

Realna wizja osobnej przyszłości

Ostatnim sposobem na to, żeby sprawdzić czy jesteś z daną osobą z przyzwyczajenia jest zadanie sobie pytania, czy wyobrażasz sobie bez niej przyszłość. Nawet w momencie wygaśnięcia uczuć na myśl o rozstaniu mogą pojawić się u ciebie negatywne emocje. Będą się one jednak wiązać z obawą przed zmianami i utratą swojej strefy komfortu, a nie życiem bez konkretnego mężczyzny.

Jeśli dominuje strach przed czymś nowym to mocny sygnał, że jesteś z nim już tylko z przyzwyczajenia.