w

Czy to jeszcze miłość czy tylko przyzwyczajenie? Sygnały, które pokazują, że uczucia wygasły

REKLAMA | DALSZA CZĘŚĆ STRONY PONIŻEJ

Nawet najlepiej dobrane pary przechodzą czasami burzliwe chwile. Kłótnie i nieporozumienia są naturalnym zjawiskiem i nie szkodzą związkowi, o ile zostają w porę zażegnane. Zdecydowanie gorszą sytuacją jest brak interakcji pomiędzy partnerami.

Jeżeli dwie osoby przejawiają coraz mniejsze zainteresowanie sobą, a do tego pojawia się niepewność odnośnie uczuć, może to świadczyć o tym, że łączy ich już nie miłość, a zwykłe przyzwyczajenie.

Jakie sygnały pokazują, że gorące uczucie jest już tylko przeszłością?

REKLAMA | DALSZA CZĘŚĆ STRONY PONIŻEJ

Trudności w nazwaniu swoich uczuć

Najczęściej zaczyna się od trudności w nazwaniu tego, co czujesz do partnera. Niegdyś bez wahania powiedziałabyś, że darzysz go miłością, ale teraz coraz częściej pojawiają się wątpliwości. Zauważasz, że oddalacie się od siebie, a słowo „kocham cię” już dawno nie padło z twoich ust.

Obojętność zamiast prawdziwych emocji

Relacja, na której nam zależy wywołuje wiele emocji- zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Złość czy smutek w odpowiedzi na zachowanie drugiej osoby to znak, że jej zachowanie jest dla nas ważne. Największym sygnałem, że miłość wygasa jest natomiast pojawiająca się obojętność.

Jeśli wizja twojego mężczyzny w bliskim towarzystwie innej kobiety nie wywołuje większych emocji, a do tego nawet nie chce ci się z nim kłócić, to zdecydowany sygnał, że na wskrzeszenie uczuć jest już za późno.

REKLAMA | DALSZA CZĘŚĆ STRONY PONIŻEJ

Rutyna, której nie sposób zwalczyć

Rutyna dopada wiele długotrwałych związków. Kiedy jednak dwojga ludzi łączy prawdzie uczucie będą oni potrafili popracować nad swoim związkiem w momencie zaistnienia takiej potrzeby. Jeśli przeszłaś już wiele rozmów ze swoim parterem, a w waszym życiu nadal nic się nie zmieniło, to znaczy, że któremuś z was nie zależy na odbudowie relacji.

Realna wizja osobnej przyszłości

Ostatnim sposobem na to, żeby sprawdzić czy jesteś z daną osobą z przyzwyczajenia jest zadanie sobie pytania, czy wyobrażasz sobie bez niej przyszłość. Nawet w momencie wygaśnięcia uczuć na myśl o rozstaniu mogą pojawić się u ciebie negatywne emocje. Będą się one jednak wiązać z obawą przed zmianami i utratą swojej strefy komfortu, a nie życiem bez konkretnego mężczyzny.

Jeśli dominuje strach przed czymś nowym to mocny sygnał, że jesteś z nim już tylko z przyzwyczajenia.

REKLAMA | DALSZA CZĘŚĆ STRONY PONIŻEJ