w

Czekać na zaręczyny, czy… wziąć sprawy w swoje ręce?

We współczesnym świecie model bliskich związków znacząco różni się od tego, który funkcjonował jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Wiele par nie planuje zawierać małżeństwa, deklarując, że nie potrzebuje potwierdzenia swojej miłości „na papierze”. Są również związki, w których to kobieta oświadcza się mężczyźnie, nie zważając na utarte konwenanse.

fot. pixabay.com

Nie zmienia to jednak faktu, że nadal spora część kobiet marzy o tradycyjnych zaręczynach, w którym to mężczyzna wykonuje pierwszy krok. Zarówno w poprzednim podejściu, jak i w tym, nie ma nic złego, o ile każdy postępuje w zgodzie ze sobą. Problem pojawia się wówczas, gdy oczekiwanie na zaręczyny się przedłuża, a zamiast poczucia ekscytacji u kobiety pojawia się coraz większa frustracja.

Co robić, kiedy mimo oczekiwania na zaręczyny wasz związek nie rusza do przodu?

Sprawdź, czy wasza wizja jest spójna

Wiele kobiet popełnia błąd nie mówiąc o swoich oczekiwaniach względem związku. Wydaje im się, że wszystko powinno płynnie się układać, a naturalnymi etapami relacji są zaręczyny i ślub. Niestety, nie zawsze druga strona ma podobną wizję przyszłości. Może się okazać, że nawet wieloletni i obiektywnie udany związek nie skłoni kogoś do tak zwanego ustatkowania się. Jeśli zatem zależy ci na ślubie, sprawdź podejście mężczyzny do tego tematu stosunkowo wcześnie. Nie daj się zwieść poglądom, że rozmowa o przyszłości świadczy o desperacji lub jest równoznaczna z naciskami na ślub. Mówiąc wprost o tym, jakie są twoje oczekiwania po prostu pokazujesz, że wiesz czego chcesz od życia.

Odejdź od perfekcjonizmu

Kiedy twój mężczyzna, podobnie jak ty, pragnie przypieczętować wasz związek małżeńską przysięgą, staraj się cieszyć waszym związkiem bez zwracania zbędnej uwagi na szczegóły. Być może masz w głowie wizję idealnych zaręczyn, której twój ukochany nie jest w stanie odtworzyć. Czasami zbyt wielkie wyobrażenia potrafią zabić magię tej ważnej chwili. Nie pozwól zatem, aby twój perfekcjonizm zabierał ci radość z celebrowania różnych wydarzeń w waszym związku. Pamiętaj, że liczą się starania i szczere uczucia, a nie to, aby wszystko przebiegało perfekcyjnie.

Ustal konkretne plany

Jeśli mimo wspólnej wizji przyszłości i upływu znaczącej ilości czasu wasz związek nadal nie rusza do przodu, być może musisz wziąć sprawy w swoje ręce. Czasami wizja romantycznych zaręczyn doprowadza kobiety do momentu, kiedy czekają na coś, co… może się nigdy nie wydarzyć. Nie daj się więc nabrać na obietnice bez pokrycia. Ustal czas, w którym chciałabyś, aby wasz związek wszedł na wyższy etap. Jeśli w tym czasie nic takiego nie będzie miało miejsca, będziesz miała jasną odpowiedź, czy obecny partner odpowiada twoim oczekiwaniom.