w

Czego wciąż Ci brak? 5 wskazówek jak znaleźć to, co chcesz robić w życiu

Istnieją osoby, które od małego wiedzą, co chcą robić w życiu. Ich pasja pojawia się szybko, a oni sami wytrwale dążą do swojego celu. Ci ludzie stanowią jednak maleńki procent naszej całej populacji.

Zdecydowana większość dorosłych narzeka na niesatysfakcjonującą pracę, brak specjalnego hobby lub zagubienie w relacjach międzyludzkich. Nawet, jeżeli obiektywnie ich sytuacja jest całkiem dobra, ciągle czują, że czegoś im w życiu brak.

Jeśli podobnie jak wspomniani ludzie, często miotasz się i nie wiesz co mogłoby dać ci prawdziwą radość, poznaj kilka cennych wskazówek.

Próbuj i doświadczaj

Nawet, jeśli poświęciłeś na zdobywanie pewnej wiedzy lub umiejętności spory kawałek czasu, nie myśl, że to twoja jedyna możliwa ścieżka. Kiedy żal ci „straconego” czasu, pomyśl, czy nie stracisz go więcej, robiąc przez resztę życia rzeczy, które nie sprawiają ci przyjemności. Zamiast więc tkwić w tym samym punkcie, zacznij próbować czegoś innego.

Nie oczekuj jednak, że pierwszy pomysł okaże się strzałem w dziesiątkę. Potraktuj swoje działania jako doświadczenie, z którego możesz czerpać wiedzę o samym sobie i stopniowo przybliżać się do celu.

Nie bój się zaryzykować

Nie bez powodu mówi się, że „kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana”. Być może boisz się podjąć radykalnej decyzji i dokonać zmian w swoim życiu, bo nie wiesz, co cię wtedy czeka. Przechodząc przez życie w ten niezwykle zachowawczy sposób, nie doświadczasz rozczarowania, ale jednocześnie pozbawiasz się możliwości wprowadzenia zmian na lepsze.

Bądź przygotowany na różne okoliczności

Zastanów się, co może się wydarzyć, kiedy podjęta decyzja okaże się słuszna, a co wtedy, gdy będzie ona totalną pomyłką. Przygotuj się na te okoliczności i zaakceptuj możliwość ich wystąpienia. Kiedy już to uczynisz, o wiele łatwiej będzie ci zrobić krok do przodu.

Nie proś o radę innych

Zapomnij o pytaniu o radę przy podejmowaniu działań, które dotyczą tylko ciebie. Nikt inny, za wyjątkiem ciebie, nie wie co czujesz i czego tak naprawdę pragniesz. Nawet, jeśli ktoś będzie ci doradzał z głębi serca, jego słowa mogą okazać się całkowicie nietrafione.

Porzuć schematy

Kiedy szukasz swojej własnej ścieżki nie możesz kierować się utartymi schematami. Zostaw daleko w tyle myślenie o tym, co rzekomo wypada ci robić, a co nie. Nie staraj się zadowolić reszty świata i spełnić wszelkie narzucone ci role. Oddaj głos swojej intuicji i zacznij za nią podążać.