w

Codzienne błędy, które rujnują Ci życie!

Przeciętny człowiek marzy o szczęśliwym i spełnionym życiu. Rzeczywistość często odbiega jednak od wyobrażeń, a większość ludzi ma tendencję do poszukiwania przyczyn tego stanu rzeczy w świecie zewnętrznym. Prawda jest natomiast taka, że to my sami – własnymi działaniami – uniemożliwiamy sobie spełnianie marzeń. Jakie codzienne błędy mogą rujnować Twoje życie?

fot.pixabay.com

Uleganie wpływom otoczenia

Jednym z największych błędów, jaki możesz popełniać w swoim życiu, jest przesadne skupianie się na tym, co sądzi oraz czego oczekuje od Ciebie społeczeństwo. Jeśli przyjmujesz prestiżową ofertę pracy, mimo że tak naprawdę chciałbyś się zająć czymś zupełnie innym, nie dajesz sobie szansy na szczęśliwą karierę. Z kolei kiedy rezygnujesz z określonych działań, bo słyszysz, że nie przystoi to komuś w Twoim wieku lub jest stratą czasu, pozbawiasz się  codziennej dawki radości. Twoje życie mogłoby wyglądać zupełnie inaczej, gdybyś w pierwszej kolejności słuchał samego siebie.

Tkwienie w sferze planów

Ważną przeszkodą, która sprawia, że Twoje życie znacząco odbiega od ideału, jest bezustanne tkwienie w sferze planów. Możesz mieć mnóstwo świetnych pomysłów i usilnie wierzyć w ich realizację, a jednak nie podejmować żadnych kroków w tym kierunku! Zawsze znajduje się bowiem coś, co sprawia, że czas na zmiany wydaje się nieodpowiedni. W rzeczywistości nigdy nie będzie idealnego momentu na realizację swoich planów, a im bardziej je odkładasz, tym mniejsza szansa, że uda Ci się je wreszcie zrealizować.

Niechęć do zmiany złych nawyków

W pełni zgadasz się z tym, że należy się wysypiać, pić dużo wody, czy też uprawiać regularną aktywność fizyczną, ale nie robisz nic, aby zmienić swoje złe nawyki. Masz tendencję do wybierania tego, co łatwe, zamiast tego, co naprawdę Ci służy. Nic dziwnego, że brakuje Ci energii do działania i ciągle stoisz w miejscu. Musisz wiedzieć, że każdy sukces lub realizacja jakiegoś planu wymaga określonego wysiłku. Kiedy jednak się na niego zdecydujesz, efekty z pewnością wynagrodzą Ci włożony w działanie trud.

Trzymanie się tego, co znane

Czasami tak bardzo jesteśmy przyzwyczajeni do swojej codzienności, że zupełnie nie zauważamy jaka bardzo nam ona szkodzi. Spotykasz się z koleżanką, która Cię irytuje lub wysysa z Ciebie energię, ale ani myślisz zrezygnować z tej znajomości. Macie przecież mnóstwo wspaniałych wspomnień i przyjaźnicie się od lat! Co z tego, że obecna forma relacji zupełnie nie przypomina tej sprzed dekady. Może myślisz też o zmianie pracy, ale zaczynanie wszystkiego od nowa wydaje Ci się zbyt dużym wyzwaniem. Pamiętaj, że Twoje życie nie stanie się lepsze, jeśli będziesz kurczowo trzymać się tego, co znane. Odważ się sięgać po nowości, bo tylko dzięki stałemu rozwojowi możesz wprowadzać realne zmiany w swoim życiu.