w

Co zrobić, gdy czujesz, że utknęłaś w martwym punkcie?

Każdy z nas może znaleźć się w takim momencie swojego życia, kiedy mamy wrażenie, że utknęliśmy w martwym punkcie. Ten martwy punkt to taki moment, gdy odnosimy wrażenie, że zamiast się rozwijać, stoimy w miejscu i nie za bardzo wiemy, co możemy zmienić, aby znów zacząć posuwać się do przodu.

fot. unsplash.com/Brooke Cagle

Jeżeli Tobie również wydaje się, że stoisz w miejscu to koniecznie przeczytaj ten artykuł, w którym spróbujemy podpowiedzieć Ci, co zrobić, aby pójść naprzód.

Bądź obiektywna na temat swojego życia

Nikt nie skrytykuje nas lepiej niż my sami. Oceń swoje życie, zarówno pod kątem osobistym, jak i zawodowym. Spróbuj popatrzeć na swoje życie z boku, oczami innego człowieka, a być może okaże się, że wcale nie przestałaś się rozwijać tylko chwilowo potrzebujesz trochę oddechu.

Popatrz na siebie z innej perspektywy

Pamiętaj, że to Ty jesteś w pełni odpowiedzialna za swoje życie. Czasami, kiedy spojrzymy na swoje życie i problemy z perspektywy kogoś innego to okazuję, że mamy więcej niż się nam wydaje.

Zapytaj się samej siebie, jak to się stało, że utknęłaś

Pomimo tego, że to my kreujemy nasze życie zdarza się, że nic nie układa się tak jak sobie to zaplanowaliśmy. Mamy wtedy wrażenie jakby cały wszechświat był nam przeciwny. W tej sytuacji może warto popatrzeć wstecz i dojść do tego momentu, kiedy wszystko zaczęło się psuć i spróbować to odwrócić.

Zrób plan

Jeżeli już wiesz co spowodowało, że znalazłaś się w martwym punkcie swojego życia możesz spróbować ułożyć plan jak się z tego punktu wycofać. W tym planie koniecznie weź pod uwagę to co doprowadziło Cię do tego stanu i spróbuj to naprawić.

Przestań zaprzeczać i przerzucać winę na innych

Czasami, kiedy utkniemy i przestajemy być zadowoleni ze swojego życia zdarza nam się obarczać winą innych i zaprzeczać, że to właśnie my jesteśmy za to odpowiedzialni. Patrzymy wtedy na siebie jak na ofiarę poczynań innych, choć w rzeczywistości to tylko my jesteśmy odpowiedzialni za to, jak wygląda nasze życie i tylko my możemy je zmienić.