w

Co Cię ładuje? Proste sposoby na podniesienie poziomu energii!

Czy kojarzysz zdanie „Gdyby tylko chciało mi się tak bardzo, jak mi się nie chce”? Niestety z problemem braku motywacji oraz braku energii do działania boryka się znacząca część społeczeństwa. Choć ludzie mają wiele planów i marzeń, zdarzają się dni, że nie potrafią wykrzesać z siebie ani grama energii na ich realizację. Jeśli zdarza Ci się mieć podobny problem, warto zastanowić się, co sprawia, że Twoja energia do działania spada oraz co możesz zrobić, aby sobie ją podnieść.

fot. pixabay.com

Właściwe rozpoczęcie dnia

Czy wiesz, że to, jak wygląda cały Twój dzień zależy w dużym stopniu od tego, jak go zaczynasz? Kiedy Twój poranek zaczyna się od sięgnięcia po telefon i skupiania uwagi na medialnych treściach, warunkujesz swój mózg do bycia w trybie, w którym jedynie reagujesz na otaczający Cię świat, zamiast być osobą, która sama tworzy korzystne dla siebie sytuacje. Spróbuj zmienić swój poranny nawyk i nie sięgaj po telefon przez co najmniej godzinę po obudzeniu (jeśli nie jest to konieczne). Ta mała zmiana może diametralnie wpłynąć na Twój poziom energii, sprawiając jednocześnie, że Twój poranek będzie o wiele bardziej efektywny.

Odpowiednia dawka ruchu

Nic tak nie podnosi energii jak odpowiednia dawka wysiłku fizycznego! Nie musisz się przy tym martwić, że czekają Cię męczące ćwiczenia i zmuszanie się do ruchu. Wystarczy kilka minut porannej gimnastyki lub krótki spacer w ciągu dnia, aby podnieść swój poziom endorfin i zyskać werwę do działania. Jeśli do tej pory stroniłeś od fizycznych aktywności, warto abyś wiedział, że najtrudniej jest zdecydować się na zmianę. Kiedy natomiast na własnej skórze poczujesz pozytywny wpływ ruchu, zauważysz, że jest to coś, czego naprawdę potrzebowałeś.

Zwracanie uwagi na to, co jesz i pijesz

Sięgasz po kolejną kawę, żeby uniknąć znużenia lub jesz batonika, aby przez chwilę poczuć się lepiej? Te sposoby działają, ale niestety tylko na chwilę. Po zjedzeniu czegoś słodkiego możesz co prawda czuć się dobrze, ale już za jakiś czas odczujesz gwałtowny spadek energii. Kawa może pobudzić Cię do działania i zwiększyć koncentrację, ale nie jest to cudowny sposób, który zastąpi Ci dobrze przespaną noc. Zamiast kolejnej filiżanki małej czarnej zastanów się, dlaczego czujesz się aż tak wyczerpany. Być może za krótko śpisz, pijesz zbyt mało wody lub w Twoje diecie góruje małowartościowe pożywienie, które nie jest w stanie zapewnić Ci energii na dłużej.

fot. pixabay.com

Odpoczynek od napływu informacji

Czy zauważyłeś, że każdego dnia media przekazują Ci mnóstwo negatywnych informacji? W dobie internetu mamy dostęp do olbrzymiej ilości wiedzy, która wbrew pozorom wcale nie jest nam potrzebna. Nie oznacza to oczywiście, że masz odciąć się od informacji mających realny wpływ na Twoje życie. Z całą pewnością nie musisz jednak znać wszystkich nieszczęść, które każdego dnia zdarzają się w różnych zakątkach świata! Kiedy rozsądnie będziesz dawkować sobie napływające do Ciebie informacje, nie będziesz nadmiernie obciążać swojego umysłu i zyskasz więcej pozytywnej energii.