w

Chłopaki nie płaczą. Czują więcej od kobiet

Badanie, które zostało przeprowadzone przez instytut badawczy psychologii Mindlab, obala mit, że mężczyźni nie doświadczają tylu emocji co kobiety. Przeprowadzony eksperyment dowiódł, że reakcje emocjonalne na tzw. „bodźce rozgrzewające serce” – u mężczyzn są często dwukrotnie mocniejsze niż u kobiet.

Dla grupy badanych (15 kobiet i 15 mężczyzn) przygotowano serię wideoklipów podzielonych na kategorie: relaksujące, zabawne, szokujące i chwytające za serce. Podczas przeprowadzonego testu, aparatura z elektrodami podłączonymi do głowy i całego ciała, śledziła reakcje fizjologiczne badanych osób podczas oglądania filmów. Po zakończonym badaniu, każdy uczestnik otrzymał kartę, na której miał zadeklarować odczuwane przez siebie emocje podczas oglądania kolejnych klipów.

Wynik okazał się dosyć zaskakujący dla kobiet gdyż okazało się, iż pomimo, że to one zadeklarowały odczuwanie większego zakresu emocji, aparatura wyraźnie wykazała, że to jednak mężczyźni, którzy przeważnie nie przyznawali się do mocnych uczyć – reagowali dwa razy silniej od kobiet.

/dobrewiadomosci.net