w

Jeśli na początku znajomości dostrzegasz w nim któreś z tych cech, prawdopodobnie trafiłaś na damskiego boksera.

Psycholodzy alarmują, że kobiety często nie chcą zauważyć 10 poniższych cech każdego typowego damskiego boksera, który niszczy psychicznie swoją ofiarę i wplątuje ją w toksyczną relację, z której trudno się uwolnić. Warto sprawdzić, czy nie dostrzegamy tych cech u naszego partnera zanim będzie za późno:

1# Zawsze w defensywie

To normalne, że każdy z nas czasem popełni jakiś błąd, ale większość ludzi potrafi się do niego przyznać i przeprosić. Nie jest tak w przypadku opisywanego typu mężczyzny – będzie wypierał się pomyłki, zrzucał winę na innych, agresywnie bronił swojej racji. Uważa, że on nigdy się nie myli – to inni są w błędzie.

2# Brak szacunku dla bliskich Ci osób

To naturalne, że nie każdy członek rodziny przypadnie do gustu Twojemu partnerowi, nie muszą też darzyć się ciepłymi uczuciami, ale każdemu należy się szacunek. Jeśli Twój partner bez przerwy źle mówi o Twojej rodzinie, próbuje skłócić Cię ze wszystkimi i stawia Cię w niezręcznych sytuacjach, to zły znak.

3# Odcięcie od przyjaciół

Ktoś, kto znęca się psychicznie, nie lubi konfrontacji z innymi, chce za to mieć pewność, że jego ofiara jest zdana tylko na niego. Z tego powodu powoli odsuwa kobietę od jej przyjaciół, którzy mogą próbować otworzyć jej oczy. Im mniej bliskich ludzi w pobliżu, tym większe uzależnienie od toksycznego partnera i większa kontrola.

4# Brak barier

Nieważne, ile razy będzie obiecywał poprawę lub przysięgał, że więcej nie podniesie na Ciebie głosu – zrobi to ponownie. Możecie ustalać, że ma powstrzymać się od złośliwych komentarzy w czasie spotkania z Twoimi znajomymi, ale przecież i tak podświadomie czujesz, że znowu będziesz postawiona w niezręcznej sytuacji… Ten typ mężczyzny po prostu nagminnie nie wywiązuje się z obietnic i łamie ustalone zasady.

5# Zawsze po swojemu

Ta cecha na początku może się wydawać nawet pociągająca, ale szybko okazuje się, że taki buntownik z wyboru nie szanuje zdania innych. Liczy się tylko to, co on ma do powiedzenia, Twoje zdanie jest pomijane albo wyśmiewane.

6# Napady gniewu

Każdemu z nas zdarza się wpaść w złość, ale u sadysty objawia się w to najmniej spodziewanych momentach i właściwie bez powodu. W jednej sekundzie z czarującego gawędziarza przemienia się w człowieka, do którego boisz się podejść, bo nie jesteś pewna, czy w złości nie popchnie Cię…

7# Ciągła kontrola

Wbrew pozorom toksyczni mężczyźni nie są pewni siebie, wręcz przeciwnie. To brak poczucia własnej wartości pcha ich w stronę nieuzasadnionej zazdrości i podejrzliwości, co z kolei przekłada się na próby kontrolowania partnerki. Sprawdzanie, czy na pewno jesteś na spotkaniu z koleżanką, przeglądanie telefonu, obsesyjne sprawdzanie, co robisz – z czasem to nabierze na sile…

8# Przemoc fizyczna

To coś, co na początku każdy damski bokser ukrywa… Ważne jest poznanie opinii rodziny i przyjaciół nowego partnera na jego temat, czasem z mimowolnie rzuconej uwagi da się wiele wywnioskować. Należy też zwracać uwagę na szczegóły: po zakrapianej imprezie on robi się agresywny, w czasie kłótni nie tylko podnosi głos, ale i rękę jakby chcąc uderzyć, popycha na ziemię… Tego nie można bagatelizować.

9# Manipulacja

To urodzeni manipulatorzy! Kłamią, ubarwiają historie, wywierają presję psychiczną… Z czasem kobieta przestaje rozróżniać, co jest prawdą, a co fikcją i na dobre wpada w sidła emocjonalnego tyrana.

10# Napady zazdrości

Każdemu z nas zdarza się być zazdrosnym, ale toksyczni partnerzy nie znają umiaru… Odstawiają sceny zazdrości z byle powodu, często też wymyślają sobie przyczynę, byle tylko ich wybranka poczuła się źle. To szantaż emocjonalny, na który żadna kobieta nie powinna nigdy się zgadzać.