w

Andrea Bocelli śpiewa na pustym placu w Mediolanie. Posłuchaj!

Ten koncert przejdzie do historii. Na pustym placu Duomo w Mediolanie dla Włochów i całego świata zaśpiewał Andrea Bocelli. Plac Duomo to jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc we Włoszech. Stoi na nim słynna gotycka katedra. Dziś w dobie pandemii koronawirusa plac jest całkowicie pusty. Nie ma na nim turystów ani rodowitych Włochów.

Odbył się na nim za to koncert Music for Hope, który na żywo był transmitowany przez serwis YouTube.

https://www.instagram.com/p/B-450_EAMNR/

Koncert z okazji Wielkiej Nocy

Andrea Bocelli to jeden z najsłynniejszych włoskich tenorów. Debiutował na scenie operowej w 1994 roku. Zachwycił wtedy świat w „Makbecie” Verdiego. Występ zapoczątkował jego błyskotliwą karierę i zrobił gwiazdę na skalę międzynarodową. Bocelli w trudnym okresie pandemii postanowił wesprzeć swoich rodaków, a także resztę świata i z okazji świąt Wielkanocnych zdecydował się dać wyjątkowy koncert w Katedrze Narodzin św. Marii w Mediolanie i bezpośrednio przed nią. Katedra, jak i słynny plac przed nią z powodu pandemii była całkowicie pusta.

Koncert odbywał się pod hasłem Music for Hope i był zorganizowany przez władze Mediolanu. Partnerami wydarzenia byli Veneranda Fabbrica del Duomo, Sugar Music, Universal Music Group oraz YouTube. Występ włoskiego tenora na żywo można było obejrzeć na YouTube – nagranie nadal jest dostępne. Zostało ono wzbogacone o migawki z pustych włoskich ulic i placów.

Głos Andrea Bocelliego

Włoski śpiewak za swój występ nie pobrał od miasta żadnego wynagrodzenia. Swój udział w projekcie skomentował tak „Wierzę w chrześcijańską Wielkanoc, uniwersalny symbol odrodzenia, którego wszyscy – wierzący czy nie – naprawdę teraz potrzebują. Dzięki muzyce transmitowanej na żywo połączymy miliony dłoni na całym świecie”.

Źródło: onet.pl